Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek ezzel? Félelmetes,...

Mit kezdjek ezzel? Félelmetes, kontrollálatlan düh?

Figyelt kérdés

Nem dühkitörés, mert nem török-zúzok. Illetve nem tudom, belső dühkitörés talán...Inkább csak gondolati szinten jelenik meg. Kb mintha átkapcsolnék, metálzenét hallgatok, káromkodva írok a naplómba, ilyenek. Tudom, hogy onnan ered, hogy nagyon elkeseredett vagyok, és ha mérges vagyok, akkor aztán mindenre a világra, Istenre, univerzumra ki hogy hívja nekem már olyanmindegy, mindenre. És ilyenkor belevegyül lázadás is. DIREKT szembemegyek mindennel, amiről tudom hogy "nem szabad". Mintha direkt húzni akarnám valaki idegeit azzal hogy szembemegyek mindennel. Pl volt egy olyan, hogy jópár felest legurítottam, mert "rhadjonmegmindenki - csakazértis".

Volt, hogy olyan gondolatom volt, amitől nagyon megijedtem. Pl egyszer volt hogy ettem es ebben a dühös-lázadó állapotban voltam, es elgondolkoztam hogy na mi lenne ha most hasba szúrnám magam, mert ott a kés, "csak úgy" hogy szembe menjek mindennel. Ettől persze rögtön megijedtem, meg behúztam a féket, meg nem is akarok ilyet csinálni soha, mégis eszembe jutott. Nagyon megijedtem. Félek a kontrollvesztéstől. Ugye csak azert mert egy ilyen gondolat eszembe jutott, és észre is vettem magam, és ebben az egyben direkt és tudatosan nem hergeltem magam tovább (minden másban van hogy igen), hanem megállítottam, ettől még ugye bízhatok magamban?

Tényleg megijedtem...


25/N


2022. okt. 31. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak nehéz időszakok, amik néha negatív irányba terelik az embert. Mindenkinek megvan a maga módszere, hogyan vezesse le a feszültséget.

Vannak károsak és praktikusabb szokások. Károsak pl a dührohamok, alkoholizmus, mértéktelen ivás, ellentétek provokálása. De le lehet vezetni sporttal, meditációval, stb. Találd meg a saját módszeredet. Ha érzed, hogy jön a "dühroham", akkor állj meg pillanatra, és beszéld meg magaddal, hogy ez nem jó neked, ezért ne csináld.

2022. okt. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Kényszergondolatokkal mondjuk pszichiátriára kell menni. Régesrég. Szerdán időpontot kérsz.
2022. okt. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem kapom el ezt a pillanatot, amikor éppen kezdek "beleesni".

Akkor veszem eszre amikor már benne vagyok, akkor meg mar direkt hergelem magam, mintha direkt nem akarnék kijönni. Próbálom gondolatokmal nyugtatni magam, hogy erre-arra figyeljek, de azokkal is direkt szembemegyek.


Plusz, lehet hogy ez is fontos. Nagyon régóta gondolkozok rajta, hogy elmegyek kivizsgáltatni magam, mert gyanakszom, hogy autizmus spektrumzavarom van. A munka miatt lassan mindennaposak lettek az olyan szituaciók, ahol nem ertem, hogy mit miért mondanak, mire céloznak, miért értenek félre. Emiatt rengeteget szorongok, ha nem értem hogy mi miert volt, akkor órákig ezen kattogok. Plusz nagyon nehezen viselem, ha valami nem úgy alakul, ahogy előre felkészültem rá, pl utolsó pillanatban lemondanak valamit, előtte napon. Az egyik dühöngésem is egy ilyen után volt, amikor kb leittam magam.

2022. nov. 1. 00:01
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez nem kényszergondolat. Egyetlen egyszer gondoltam ilyenre.

Az alap a düh inkább...

2022. nov. 1. 00:02
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja 3-as kommentemhez:

Ilyennel pszichologushoz menjek, vagy pszichiáterhez egyből?

2022. nov. 1. 00:03
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Te most azt akarod magaddal elhitetni, hogy nincs okod orvoshoz menni? De van!
2022. nov. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudom miből szedted ki. Írtam, hogy ki akarom vizsgaltatni magam, de nem kényszergondolatokra gondoltam elsősorban. Írtam, hogy mire. Persze más is lehet, nem en leszek a megmondója, csak annyi hogy én elsőnek nem arra gondolnék.

Pont azért gondoltam, hogy elmegyek, hogy olyan modnja meg aki ert is hozzá.

2022. nov. 1. 00:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, nem az a baj veled, hogy nem TUDOD kontrollálni magad, hanem , hogy nem AKAROD. Vagyis tudatosan csinálod. Az is rajtad múlik, hogy abbahagyd, mint a késes esetnél.

Szóval, inkább nagyon is kontrollálod magad, úgy DÖNTESZ, hogy egyre inkább teret engedsz a dühödnek. De dönthetnél úgy is, hogy abbahagyod és lehiggadsz, ez egyszerű, mert csak rajtad, a te döntéseden múlik.

Sőt, minden mást is kontrollálni akarsz, ezért bosszant fel, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy elképzelted, amikor valaki más máshogy dönt.

Pedig néha jó, ha nem rajtad múlnak a dolgok, és nem kell sehogy sem dönteni.

2022. nov. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!