Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem úgy hogy hiányzik?

Miért érzem úgy hogy hiányzik?

Figyelt kérdés
Tavalyelőtt télen elköltöztünk anyummal városra, akkor online oktatás volt. Akkor voltam 16 éves. Nem voltak barátaim, de mondhatni elvoltam egyedül, sokszor lementem a parkba télen. De aztán visszaköltöztünk. Csak rettenetesen hiányzik az az időszak, az a tél. Valahogyan más volt, most is majdnem ugyanott lakunk de már semmi nem ugyanolyan. Azóta teljesen elvesztettem önmagam, feladtam mindent, hogy már sosem lesznek barátaim, mindig magányos leszek. De túlságosan hiányzik az a tél. Most már hiába csinálnám ugyanazokat a dolgokat mint akkor, nem ugyanolyan, semmi nem ugyanolyan. Pedig akkor nagyon nem éreztem jól magam, nem voltam boldog de mégis rettenetesen hiányzik az az időszak. Vissza szeretnék menni az időbe. Mintha már nem is ugyanaz az ember lennék, már nincs annyi kedvem semmihez és mintha a napok gyorsabban telnének. Már nem látom értelmét semminek, mert minden csak emlék marad. Fájdalmas belegondolni, hasonlóan érzek a tavaly téllel is. De a tavalyelőtti jobban hiányzik. Nagyon szomorú vagyok és üresnek érzem magam. :(

2022. nov. 4. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy költözés még felnőtt embereknek is megterhelő lelkileg, hát még egy gyereknek.


Ajánlom a témában az Agymanók című rajzfilmet, amely kb. erről is szól, de leginkább bevezetés a pszichológiába és a depresszió szintjei bemutatása.


Talán a film (újra?)nézése után magad is meg tudod válaszolni a saját kérdésed.


Az meg, h akkor ott jó volt, nem jelenti azt, hogy ne lehetne jó most is ott is, ahol most vagy, ne visszafelé vágyakozzál, pláne, ha elérhetetlen, hanem töltődj fel a korábbi hely élményeivel és ebből az örömforrásból táplálkozva keress hasonlóan fantasztikus élményeket a jelenlegi helyeden is!


Azért van elöl az arcod, hogy előre nézz, ne hátra, ami elmúlt elmúlt, engedd el, élj a mában a boldogabb jövődért!


Biblia, Szodoma és Gomora romlása, elpusztultítása, csak Lót és családja igaz emberek, meneküljetek a pusztítás elől és vissza se nézzétek! Így is lett, ám Lót felesége és egy lánya csak visszafordult, sóbálvánnyá is váltak! Miről szól ez a bibliai példázat? Hogy mindig ott vagy, ahol lenned kell, ne nézz vissza, haladj előre!


Aki a múltban él, depressziós, aki a jövőben, görcsösen aggódó, csak az lehet boldog, aki a jelenben él, mondják a távol-keleti bölcsek.


Let it go angolul a Jégvarázs eredeti dala is erről szól, hogy engedd el a múltat és légy nagyszerű most boldogan!

2022. nov. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az alárendelő összetett mondatok tagmondatai közé meg mindig vessző kell, pláne, ha

még olyan árulkodó kötőszava is van, mint a hogy vagy a de, de akár a mert is. A stílus maga az ember.


A kérdésedre a válasz meg az, hogy még volt ott dolgod, jól érezted magad és ezért vissza is vágysz, csak épp ezzel lemaradsz a jelen történéseiről, pedig az idei tél tán még a tavalyinál is szebb lesz, ki tudja, adj neki esélyt és tegyél hozzá magad is, hogy jó legyen!

2022. nov. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!