Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 hete ittam alkoholt és...

2 hete ittam alkoholt és nagyon kívánom mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Nyáron elkezdtünk haverokkal inni. Júniusban kb 2-3 szor. Utána meg már 2-3 hetente kb mindig.


Szeptemberben is ittunk kb 3-4 alkalommal. Októberben kb 2 hetente ittam. Most novemberben még nem ittam alkoholt mához 2 hete ittam utoljára és nagyon kívánom. Ez ilyen korban normális vagy már függőség? Voltatok hasonló cipőben?


2022. nov. 5. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha hétvégente megiszol 1 sört nem leszel még alkoholista.
2022. nov. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mennyi alkohol nem káros? Vodkába átszámítva? :D
2022. nov. 5. 16:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs jó válasz.

Az alkohol eleve káros, de nyilván ha megiszol fél litert egy nap az tényleg nem tesz jót.

Egy felesbe nem hal bele senki

2022. nov. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"nagyon kívánom" nem jó jel. Az alkohol káros, ha rendszeres.
2022. nov. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol egy MÉREG by definition, és a másnaposság a mérgezés tünete. Hosszútávon nagy mennyiségben nem jó buli, akár az életed is rámehet. Nem feltétlenül szó szerint, hanem a kapcsolataid, munkád, stb. Nem éri meg.
2022. nov. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
2 hete nem ivott, most iszik egyet nem lesz alkoholista.
2022. nov. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a korábbi "az alkohol káros" és "méreg" válaszokkal. A "mit tegyek?" kérdéssel kapcsolatban a következők a tippjeim:

- Ha lehet, elkerülni a piálós társasági alkalmakat.

- Nem vásárolni alkoholt. (Nem vicc, nekem ez anno bejött. Ha nincs otthon pia, akkor nincs esti iszogatás.)

- Rendszeres sport. Pl. a futás ugyanúgy kilazít, mint egy sör, de nincs utána másnaposság. Legalábbis én így tapasztaltam.

2022. nov. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A "nagyon kívánom" szerintem már pszichés függőség. Nekem így kezdődött az alkoholizmusom.Ha nem szeretnél egy szar életet, ne igyál többé. Tanuljál, barátkozzál nem italozó emberekkel,sportolj,csinálj bármit alkohol nélkül.
2022. nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat! Igazából lementem inkább helyette sétálni és már jobb is lett a hangulatom. Nem fogok inni max nagyon ritkán 1-2 havonta. Köszönöm a segítséget:)
2022. nov. 5. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!