Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tarthatnam fent a...

Hogyan tarthatnam fent a manias idoszakot?

Figyelt kérdés
Valoszinuleg manias depresszioval kuzdok evek ota. Nagyon hosszu depresszios idoszakokkal, de ma igy random full jo kedvem van es nem csak ilyen alap jo kedv, egesznap kb ugy erzem magam mint mikor bevagyok rugva. Boldog vagyok, nevetek sokat, enekelgetek, nem erdekelnek a problemaim stb. Szoval nagyon jol vagyok, de ez mindig max 1-2napig tart aztan visszajon a fos kedv meg a depi. Hogyan tudbam ezt fenttartani ami jelengleg van? Le sem akarok fekudni aludni, reg voltam ilyen jol.
2022. nov. 5. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Hat nem hinném hogy ez mániás depresszió, tekintve hogy ez nem mánia. A mánia egy kifejezetten negatív dolog azok számára akik ettől szenvednek. Persze én nem vágyok szakember viszont ha úgy gondolod ilyen problémád van érdemes lenne elmenned pszichiaterhez
2022. nov. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy lenne a mania negativ? A depresszio a lehangolt fos, kedvetlen idoszak a mania meg pont az ellenkezoje.
2022. nov. 6. 00:25
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Mánia járhat túlzott vidámsággal + más tünetekkel.


De lehet nagyon feszült, irritált is a hangulat. A fent az annyiban is kimerülhet, hogy az alvásigény drasztikusan csökken.


Nem 1-2 napig tart, hanem hetekig, hónapokig.

2022. nov. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is bipoláris zavarom van, és őszintén szólva egyik szakasz sem jó, ez egy nagyon szar betegség, meg kell tanulni együtt élni vele, nekem évekbe telt, nagyon nehéz volt, de most 23 évesen elmondhatom, hogy megtanultam kezelni. Illetve tudok vele teljes életet élni, bár tény hogy nagyon nem egyszerű.
2022. nov. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hat en nem tudok. A mindennapjaimban mar csak kb a remeny miatt nem nyirtam ki magam, hogy majd egyszer jobb lesz, de biztos elobb utobb elmulil majd a remeny is. Viszont az ilyen idoszakok nagyon jok, mintha teljesen mas ember lennek.
2022. nov. 6. 07:18
 6/6 anonim ***** válasza:
32%

A hipománia nálam is extrém jó állapot.


A mánia az már nem.

2022. nov. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!