Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egész biztos hogy csak asperge...

Egész biztos hogy csak aspergerem van? Vagy egyáltalán ez asperger?

Figyelt kérdés

aspergerrel diagnosztizáltak még 13 éves korom körül, most vagyok 26. viszont vannak olyan tüneteim, amik arra engednek következtetni hogy ez nem csak asperger vagy egyáltalán nem is az.

folyton rajtam van valami rossz érzés, ha álmodok is csak rosszakat álmodok. mármint nem történik bennük általában semmi rossz, de a hangulata olyan nyomasztó.

késztetéseim vannak hogy cigizzek vagy piáljak, egy időben arra is volt hogy a f...t kipróbáljam de arról végül letettem de a cigi pl egy nagyon is valós dolog, nem bírom lerakni, és időszakosan késztetéseim vannak.

megszokásból szoktam enni gyakran.

nem bírom meghúzni a határaimat, hogyha valaki érzelmileg picit is fontossá válik számomra akkor bármit el tud nálam érni hogyha rámenős.

unalmasak nekem azok az emberek akikkel nincs semmi izgalom meg teljesen jók hozzám, ugyanakkor elítélem és lehordom mindenkinek azt aki kihasznál de ugyanakkor engedem magam.

a családom (szüleim) a minden. bármit megteszek és megoldok nekik.

érdekes módon a családom nem látja milyen állapotban vagyok sokszor lelkileg.

öngyilkos gondolataim vannak , ez pár hetente / havonta/ naponta jön rám és abból adódik szerintem ahogy az emberek bántak velem.

régen is vagdostam magam és most is előfordul, szeptember 25 én sürgösségin voltam emiatt.

párszor már annyi alkoholt megittam hogy majdnem belehaltam , semmire nem emlékszem egyiknél kórházba is kerültem.

nincs semmi önbizalmam.

utálom az idegen embereket és félek tőlük hogy mit gondolnak rólam , furccsálnak bolondnak hisznek vagy utálnak , legszívesebben rám támadnának. ez mindig is így volt.

mindig mindenhol én voltam a fura lány.

suliban kipécéztem mindig embereket és szekáltam őket mert a közösség nem fogadott be és hogy rájuk tereljem a rosszat de nem vált be mégjobban kitaszítottak.

dühös vagyok gyakran, kis semmiségeken is kiborulok.



2022. nov. 8. 20:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Plusz: allandoan aggodok valamin, ha nincs gond en talalok aggodnivalot. Tepkedem a bort a kormom menten, meg kaparom. Annyira hogy mar undoritoan nez ki az egesz kezem. Siman csinalok olyan dolgokat amik a fajdalmat okoznak. Amikor kocsit vezetek akkor nagyon ideges leszek ha valaki leckéztetni akar engem, akkor bemutatok vagy dudálok vagy ilyesmi. Valahogy ösztönösen cselekszem olyankor. Tobbszor volt mar olyan duhrohamom hogy valami allatra vagy szornyre hasonlitottam akkor nem emberre…. Es szegyellem magam is erte.
2022. nov. 8. 20:38
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ezek inkább a következményei annak, hogy aspergeres vagy. Főleg, ha nem igazán kaptál ezzel kapcsolatban segítséget a diagnózison túl.
2022. nov. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Csakmiattad válasza:

Ismerek valakit, aki pont ugyanezt éli át. Mondhatom, hogy kedvel, mert nagyon sokat mesélt magáról, de nem tudom, hogyan segíthetnék rajta. Valaki azt mondta, hogy nem lehet mindenkin segíteni, de ezt nem akarom és nem fogadhatom el.

Egyszerűen féltem, pedig a kezét sem fogtam meg, sőt, igyekszem nem láb alatt lenni.

Szerinted, te aki benne vagy ebben és ezért jobban látod, mi lehet belül a fejében, van rá mód, hogy bárhogyan is, de segítsek neki?

Hogy ne legyen olyan boldogtalan. Vagy önsorsrontó.

Bármilyen ötlet érdekel.

2022. nov. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! Ugyan nem mostani a kérdés, de az aspergerhez gyakran társulhat más is, pl. borderline, bipoláris zavar, depresszió stb.

Én a borderlinera tippelnék, de nem vagyok szakember. Ilyen gondolatokkal mindenképpen szakemberhez pszichológushoz vagy pszichiáterhez kellene fordulnod, ő tud segíteni és diagnosztizálni is.

2023. máj. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!