Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ittolyan, aki túlélt...

Van ittolyan, aki túlélt öngyilkossági kísérletet, és volt halálközeli élménye?

Figyelt kérdés
Érdekelne, mit látott, milyen tapasztalata volt. A könyvekben főként hirtelen balesetek utáni túlvilági élményekről írnak. Mintha direkt kerülnék az önbántalmazó részeket, és kíváncsi vagyok, hogy ha valaki túlélt már ilyet, hogyan viszonyul az élethez, a második esélyhez.

2022. nov. 10. 20:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
72%
Túléltem, semmi ilyesmi nem volt, csak sötétség aztán felébredtem. Ennyi.
2022. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
69%
Én is túléltem.szintén sötétség és ennyi.felkeltem
2022. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
37%
És nektek le is állt a keringésetek? Mármint nem vert a szivetek és így élesztettek újra?
2022. nov. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is sötétség volt. Emlékeszem ahogy hörgött a tüdőm ahogy újra próbálta beszívni a levegőt. Valami görgő, morajló búgásszerű zajt is hallottam. Nekem drogtúladagolás miatt volt több alkalommal is. Amikor a mentősök élesztettek újra akkor meg ilyen zsibongás volt. Kb éreztem ahogy újraindult a vérkeringésem.

Kívülről még sosem láttam magam mint amiket hallottam. (Lehet túl kevés ideig voltam odaát.)

2022. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
61%
Igen 3. De ugye én nem direktbe akartam öngyilkos lenni.
2022. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
68%

Nem öngyilkossági kísérletem, szénmonoxid mérgezésem volt, éppen hogy túlétem. Semmiféle túlvilági élmény nem volt. Baromi gyorsan kiütött a szénmonoxid, (kazánhiba volt nálunk) és a kórházban tértem magamhoz, a család azt mondta újra kellett éleszeni. Annyit tudok hogy még csak rossz szagot se éreztem, csak mintha elaludtam volna.


Depressziós korszakom van (erős öngyilkossági hajlamom volt\van még most is időnkén), nem egyszer szembe jut milyen kíméletes módja lett volna a halálnak ha akkor, nem rángatnak vissza az életbe. Semmi fájdalom, semmi félelem, csak elalszik az ember, és nem traumatizál még jobban másokat a vér, vagy az akasztás látványával. Nem igazán éreztem második esélynek amit kaptam, de sokszor eszembe jut hogy hagyniuk kellett volna akkor meghalni.

2022. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

És így, hogy nem láttatok semmit, most féltek a haláltól?

Őszintén szólva én igen, és nem túl megnyugtató, hogy csak a sötétség, és semmi más.

2022. nov. 11. 16:06
 8/34 anonim ***** válasza:
72%

A halál közelébe került emberek kis részének (állítólag 5-15% körül) van csak halálközeli élménye. Vagy legalábbis ekkora arányban számolnak be róla.

Nekem nem volt sem öngyilkossági kísérletem, sem ilyen jellegű tapasztalatom, de a kérdésedre válaszolva: nem, nem félek a haláltól, én az élettől félek. Ettől függetlenül normális, ha tartasz a haláltól, természetes ösztön, csak ne nehezedjen rá a hétköznapjaidra ez az érzés.

2022. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
77%
Pont az a megnyugtató hogy ott és akkor vége. Nincs túlvilág, nincs pokol, nincs holmi istennek kikiáltott nagytestvér aki büntet ha mertél máshogy élni mint ahogy neki tetszik.
2022. nov. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
De ha nincs folytatas, mi ertelme az eletnek? A tanulasnak, sok kuzdesnek? Ez zavar. Ha nincs semmi, akkor hiaba voltal rendes meg segitokesz, akkor is sotetseg es nemlet van, ha meg egy szemetlada voltal vagy tomeggyilkos, siman meguszod buntetes nelkul. Szoval igazsagtalannak es ertelmetlennek tartom igy az egesz eletet, ezert lenne logikus, hogy valami csak van, ami osszegzi az embert, nem?
2022. nov. 11. 17:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!