Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki igazán öngyilkos...

Ha valaki igazán öngyilkos akar lenni, akkor az már nem válogat a módszerekben?

Figyelt kérdés

akár nagyon durva módszerrel is megteszi vagy ez nem igaz?


évtizedek óta öngyilkos gondolataim vannak és egyre erősebb, van hogy naponta a semmiből rámtör, de sose lennék képes kiugrani valahonnan, felakasztani magam, vonat elé feküdni/állni, vagy kocsival nekimenni valaminek.


lehet nem akarom igazán?


26/n



2022. nov. 3. 16:39
A kérdező szavazást indított:
Ez így igaz.
Nem igaz mert személyiségfüggő hogy milyen módszert választ.
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Feketén-fehéren tuti nem igaz. Igaza van azoknak is valahol, akik gyengeségnek tarták az öngyilkosságot, de közben meg elég nagy erő és elhatározás kell magához a tetthez. Nem mindenkinek megy. Én hasonlóan vagyok, tinikorom óta meg akarom tenni, de ennyire durva dolgokba nem merek belemenni.
2022. nov. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy meg igen, van benned reménykedés, az tuti. :)
2022. nov. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Én nem mondom, hogy öngyilkos akarok lenni, de ha pl kiderülne, hogy végstádiumú rákos vagyok, akkor megkímélném magamat meg a családomat attól, hogy végignézzük, ahogy beleszenvedem magamat a pusztulatba.

Én az alapján választanék módot, hogy melyik a leghatékonyabb, de fontos lenne, hogy ne okozzak vele kifejezetten kárt senkinek, ha az megoldható (pl a fejbelövés a legjobb opciók között van, de biztos, hogy nem otthon csinálnám, vagy ott, ahol a családom megtalálhatja a szétkenődött maradványaimat).

2022. nov. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Az sem mindegy, van-e miért élned. Pl van-e párod, gyereked, akár még egy kutya is tud visszatartó erő lenni, hogy "de hát akkor mi lenne velük..." alapon legalább a kétely ott legyen mindig.
2022. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4 szüleim a visszatarto ero
2022. nov. 3. 17:10
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Akkor keress többet! Ismerkedj, keress elfoglaltságokat, amiet szeretsz. Ha már van ilyen, akkor foglalkozz vele komolyabban.
2022. nov. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
63%
Egyénfüggő.
2022. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vagyunk, akik feladják/feladták már valamiért és valahogy megpróbálták. Én is... DE, borzasztó akaraterő kell ahhoz, hogy megtedd, bármelyik módszerről is legyen szó.

És, ha valóban, de ténylegesen be akarod fejezni, akkor IGEN, olyan módszert kell választani, ami csak egy pillanatig tart, de tuti biztos.

Ide nem írhatok mást, de szerintem, mindenki tudja, hogy mire gondolok.

2022. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!