Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszatérő (rém)álmaim vannk...

Visszatérő (rém)álmaim vannk arról, hogy még hátra van egy év a középiskolából... Lehet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés

Visszatérő (rém)álmaim vannak arról, hogy még van egy évem a középiskolából és tanulni kell az érettségihez meg, hogy szétunom magam, már végeznék rég, de a kötelesség odaköt és ülök az iskolapadban, be kell járnom, hallgatni az órákat, más is szétunja magát rajtam kívül, de ott vagyunk mindannyian és várjuk, hogy vége legyen.


Nos, ezzel nem is lenne baj, ha középiskolás lennék.. a gond ott van, hogy 30 éves vagyok, egyetemet is elvégeztem azóta és dolgozom évek óta... Mégis mi a francért gyötör ilyen álom?



A legérdekesebb meg leglogikátlanabb az egészben az, hogy nem emlékszem arra, hogy féltem volna az érettségitől, vagy, hogy "ennyire vártam volna" hogy vége legyen, mert alapvetően szerettem középiskolás lenni és nem emlékszem, hogy bármikor is éreztem volna így, mint az álmaimban.


Az igaz, hogy 4 helyett 5 évfolyamos volt nekem a középsuli mert "0. évfolyamosként" angol nyelvi előkészítős voltam, de ezt kifejezetten hasznosnak és élvezetesnek tartottam akkor is, meg most is visszatekintve (éberen legalábbis..), mert szerettem / szeretem most is az angol nyelvet és jó volt...


Teljesen logikátlannak, értelmetlennek és idejétmúltnak látom ezeket az álmokat, mégis gyötörnek... másnak volt már ilyen? Lehet ezellen tenni valamit?


Már az is elég lenne, ha álmomban eszembejutna, hogy már régesrég elvégeztem, de még az egyetemet is.. nem igaz, hogy álmomban ilyen hülye vagyok, hogy újra és újra beveszem ezt a baromságot. Eleve nem is értem, hogy az ember hogy tud baromságokat elhinni álmában.


Lehet ez ellen tenni bármit is?



2022. nov. 12. 00:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Én gyakran álmodom azt, hogy vizsgáznom kell, de lemaradtam, és ahelyett, hogy bepótolnám, csak gyűlik a lemaradás. A végén már akkorára dagad, hogy nyilvánvalóan nem lehet behozni. Úgy úszom meg, hogy mire vizsgázni kell, felébredek. 😂

N

2022. nov. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én lassan dupla annyi idős leszek, mint te vagy most, DE sokszor álmodok a szakmai vizsgámról, illetve az érettségimről. Mindezt úgy, hogy álmomban tisztában vagyok vele, hogy mindkettőből vizsgáztam, de mégis időnként újra, és újra előjön ez az álom. Álmomban - természetesen - fiatalabb is vagyok, de ahányszor vizsgáztam álmomban, már mindenből minimum 6 vizsgámnak kellene lennie. Időnként nem álmodom végig az egész procedúrát, főleg amiatt, mert mindig mondogatom: már van ilyen vizsgám, képesítésem. Sőt, az eddigi munkahelyeimről is álmodom összevegyítve.


Véleményem szerint, ezt valamilyen szorongás okozhatja, ami így csapódik le, és az agy álomban próbálja az egészet feldolgozni.

2022. nov. 12. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!