Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmondom a terapeutámnak a...

Ha elmondom a terapeutámnak a következő űlésen, hogy eszembe jutott ma az öngyilkosság, akkor be fog utalni pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Természetesen nem tettem meg, mert élni fogok a következő űlés időpontjában.

2022. nov. 12. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem igen.
2022. nov. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én szívesen lennék őszinte a magán terapeutával, de az, hogy bekerülkek pszichiátriára, ahol úgyse tudnak segíteni rajtam a gyógyszerekkel, na az nem kell.
2022. nov. 12. 23:20
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Az öngyilkosság gondolata kb mindenkinek eszébe jut.
2022. nov. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Csatlakoznék az előttem szólóhoz.

Az hogy ilyesmi eszedbe jutott nem olyan rendkívüli.

Ami azt illeti nekem a tavalyi évben volt egy eléggé rossz időszakom, amikor eléggé mélyponton voltam, s úgyéreztem, hogy többé nincs értelme az életemnek, s akkor rengetegszer eszembe jutott az öngyilkosság gondolata, sőt volt, hogy több napon keresztül nyomasztott ez az érzés, s olyannyira felemésztett belülről, hogy tényleg többször elképzeltem azt, hogy ráhúzom a nyakamra a kötelet aztán kirúgom magam alól a széket és lógok.

Ráadásul tényleg borzasztóan féltem, mert olyannyira kilátástalan helyzetbem voltam, hogy ezt láttam az egyetlen megoldásnak.

A szándék sosem volt meg bennem, hogy megtegyem csak nagyon kísértett a gondolat.

De meghalni akkor sem akartam.

Senki nem akar meghalni, még az sem, aki végül tényleg ahhoz folyamodik, hogy végez magának.

Csak néha olyannyira betemetik az embert a gondjai (előfordul hogy néha csak önhibájából, mint pl az én esetemben is), hogy eljuthat arra a pontra, hogy az öngyilkosságban látja meg a kiutat és a megoldást.

Pedig ez téves gondolat, de volt időszak amikor én is eljutottam erre a pontra vagyis inkább belesodródtam ebbe a helyzetbe, ahogy mondtam önhibámból adódóan.

2022. nov. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem, sőt erről rendkívül fontos beszélned. Amíg ez egy gondolat, és nem egy egyenes szándék, elhatározás hogy márpedig ülés után hazamész és megölöd magad, vagy egyébként nem vagyok olyan állapotban, amiben okkal feltételezhető lenne hogy veszélyt jelentesz magadra akkor nem fog sehova sem utalni. Én is volt már hogy beszéltem az öngyilkossági gondolataimról a kezelőmmel, és arra irányultak a kérdései hogy ez elhatározás vagy csak gondolat, távoli halálvágy, ha az utóbbi akkor pedig érzem azt hogy tudom garantálni a biztonságomat. Én erre sosem adtam határozott választ, hanem olyasmit hogy nem tudom kerülhetek-e olyan állapotba ahol megteszem, de per pillanat nem érzem úgy hogy valóban megtenném. És nem vittek el pszichiátriára, azt tényleg csak nagyon indokolt esetben teszik. Ellenben nagyon sokat segített hogy beszélgettünk róla. Nekem anno sok köze volt hozzá a bűntudatnak amit valami miatt éreztem, de azt feloldottuk és utána elmúltak ezek a késztetések.
2022. nov. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fárasztó96 ***** válasza:
87%
Mindenképp beszélj róla! Addíg amíg beszélsz róla, a pszichológus tud olyan dolgokat ajánlani, hogy ne jusson eszedbe. Amíg lehetőségem volt pszichológushoz járni, nekem azt tanácsolta álmatlanság ellen, hogy menjek sétálni, igen, még éjfélkor is. Ha nem tudtam visszaaludni, mert pörgött még valamin az agyam, azokra tökéletes volt. Idén már nem kellett használnom, mert agyilag is lefárasztott a munkám, nem csak testileg. Mindenképp beszélj róla a pszichológurnak!
2022. nov. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Ameddig nem látja, hogy veszélyes lennél önmagadra, nem fog. Az öngyilkosságra gondolás még nem az a kategória, ez szinte minden depressziósnak eszébe jut.
2022. nov. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A sztori, hogy tegnap este berúgtam egyedül Budapesten azért, mert egy lány csak barátkozni akar velem, és nem akar a barátnőm lenni. Illetve nem látom, hogy pár hónap múlva kézben fogom-e tudni tartani az életem. És megfordult a fejemben, hogy felmegyek a Szabadság hídra, megírom a lánynak messengeren, hogy leugrottam a hídról. De visszaírt egy korábbi üzenetemre, és azt nem akartam semmiképp, hogy még életben legyek, amikor olvassa, hogy ugorni fogok. Illetve inkább írtam egy ismerősömnek, sőt néztem a telefonomban, hogy kit kellene felhívnom. Végül inkább villamosra száltam már a Gárdonyi téren, és a Kálvin térig elmentem, hogy biztonságban legyek. És villamossal jöttem később vissza is Budára. Ez így mennyire felvállalható?
2022. nov. 13. 10:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút felvállalható mondtam én már 100x rosszabbakat is a pszichológusomnak,de nem hívta rám a mentőket. Megígérte nekem egyszer,hogy bármit elmondhatok neki nem lesz következménye és ehhez tartja is magát. Öngyilkos gondolatok meg hát kb az összes páciensének van dugig lenne a kórház,ha ennyitől beutalnának
2022. nov. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem utal be. Ha pszichológus, nem is tud. Csak orvos (ha terapeuta az orvos, ha nem)
2022. nov. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!