Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindennapos öngyilkossági...

Mindennapos öngyilkossági gondolatok ellen?

Figyelt kérdés

Annyira gyűlölöm magam, egy nyomorult, selejtes embernek érzem magam. Mindennap az van bennem, hogy meg se érdemlem, hogy éljek.

Pedig annyi nálam sokkal rosszabb sorsú ember van. Mondták már ezt és én is tudom, pont ez a baj, még a legnehezebb helyzetben lévő emberek is meg tudják oldani a problémáikat, nem feltétlenül adják fel. Én meg csak menekülök előlük, nem tudom mit kéne tennem, hogy jobban érezzem magam, nyugodtabb legyek. Lehet, hogy csak egyszerűen egy gyenge ember vagyok?

Velem is történtek rossz dolgok de nem érzem úgy, hogy indokolná, hogy ennyire szarul legyek lelkileg.

Nem tudom mások honnan veszik a lelki erőt, a reményt, hogy van értelme az életnek. Lehet, hogy meg is érdemlem a szenvedést. Nem tudom mi lenne a jó megoldás. Ha meghalnák legalább nem zavarnák másokat többé ha már hasznom nincs.



2022. nov. 13. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Kérj segítséget, pszichológustól, de ha ilyen gondolataid vannak a pszichiátriai gondozóra is szükség lehet.
2022. nov. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1:Lehet igazad van csak attól félek, hogy nem vesznek komolyan, hülyének néznek, meg, hogy csak sajnáltatom magam. Félek elmondani bárkinek is de nagyon rossz így.
2022. nov. 13. 15:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne vennének komolyan? Ez a dolguk, ráadásul ismeretlenek, nekik sokszor egyszerűbb elmondani, hogy mi a bajod.
2022. nov. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig senki nem vett komolyan, azt mondják szedjem össze magam és, hogy ezt én csinálom magammal direkt, amikor mondtam, hogy nem tudok megnyugodni és aludni.
2022. nov. 13. 16:13
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Egy időben nagy divat volt ez az emó stílus, hogy a fiatalok fele úgy csinált, mint aki mély depresszióba zuhant volna. Pszichológushoz, pszichiáterhez fordulhatsz, de ha szerintük nem vagy beteg és nem érzed jól magad a bőrödben, akkor keress valami hasznos tevékenységet, ami lefoglal és ne gondolkodj többet butaságokon.
2022. nov. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik pszichológus elbagatelizálja a problémádat, onnan el kell menni.

Másfelől sok ember nem gondolkodik, nem rágódik annyit, sztem ez több összetevős dolog miért van így. Fogadd el, hogy nehéz perióduson mész át, nem mindenki boldog, még ha azt is mutatja. Van egy pár szerencsés ember, de hidd el a közösségi média más.

2022. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es


Ez a magyar mentális egészségügyi kezelés.


Pontosan nekem is ezt mondták, "Magán múlik".


Persze, az alkoholistán is magán múlik, meg a heroin függőn is a lejövetelkor is magán múlik hogy visszaszokik.


Én nem értem itt vagy a felsőfokú oktatás a kegyetlen sz*r vagy a magyar emberek. Bár az az érzésem hogy az utóbbi.

2022. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán hülye hasonlat de elgondolkodtató. Amikor meghal az ember oda is egyedül megy. A boldogságod útján is egyedül mész. Senki nem segíthet de komolyan! Csak lehetőségeket kaphatsz de te döntöd el ezek jók vagy rosszak mire hogyan használod. Ne add fel! Pont a remény az ami felébreszti reggelente a pici szíved mégha nem is tudod!
2022. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!