Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági gondolatok ellen?

Öngyilkossági gondolatok ellen?

Figyelt kérdés

Egész nap itthon vagyok egyedül, nincsenek emberi kapcsolataim.

Ideges vagyok egész nap és rosszul.

Hiába próbálom elfoglalni magamat valami hasznossal például takarítással nem segít, nem érzem jobban magam hiába csinálok bármit.

Eltervezem, hogy miket fogok csinálni de hamar feladom, mert egyszerűen nem látom értelmét csinálni és az életemnek sem.

Semmi örömem nincs.

Félek kimenni a házból, félek emberek közé menni.

Már csak arra tudok gondolni, hogy nincs értelme így élni ha meghalok legalább véget ér a szenvedésem.

Félek a haláltól de nem látok már kiutat egyre nehezebb elviselni a napokat.



2022. máj. 31. 12:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Remélem nem így lesz. Első körben javaslom, hogy hívd fel a 116-123 számot. Azután pedig, ha van rá mód érdemes szakemberrel is kapcsolatba lépni, aki segíteni tud Neked.

A személyes tanácsom pedig, hogy próbáld meg mégis lefoglalni magadat valamivel. Tarts valamilyen háziállatot, akiről gondoskodhatsz. Járj a természetbe, ha az emberekkel nem jössz ki. A túrázás, kirándulás, kerékpározás közben próbáld meg a természeti szépségekben gyönyörködni. Plusz nem árt, ha megfogalmazod a magadban zajló történéseket és naplót, vagy blogot írsz... Ne add fel!!!

2022. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Miért vagy otthon és miért nem tudsz dolgozni, hány éves vagy?Kitartás nem lesz mindig igy!
2022. máj. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2: 23 éves vagyok dolgoztam már akkor is sokat idegeskedtem de jobb volt a helyzet, mert legalább emberek között voltam, elfoglaltam magam. De 2020-21-ben annyi stressz jött az életembe, hogy azóta minden bajom van, rosszul vagyok.

Elkezdtem félni ha kimegyek rosszul leszek, kínos helyzetbe kerülök, hogy elájulok elhányom magam stb.

Annyira rettegek ettől, hogy csak nehezen tudok kimenni és ideges vagyok egész nap minden miatt

2022. máj. 31. 13:10
 4/13 A kérdező kommentje:

1:Van háziállatom egy kutya akit szeretek de az emberi társaságot nem tudja pótolni.

Kimenni a házból nagyon nehezen tudok, meg félek egyedül sétálgatni miközben mindenki barátokkal stb.

Nem is élvezem már azt se ha kimegyek. De köszönöm a tanácsokat, kedves tőled, hogy írtál 😊

2022. máj. 31. 13:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Menjél ki, vidd a kutyusodat sétálni, ne hagyd magad,,hogy a félelem legyõzzön.Minden nap növeld a kint tartózkodásodat.Sportolj az nagyon sokat tud segiteni,a stresszed mind levezeti, fõleg ha zenére sportolsz és fussál.agyon fiatal vagy még nem élhetsz begubózva.Sok sikert!
2022. máj. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én elmondtam a pszichiáteremnek mély depresszióban, hogy öngyilkos akarok lenni. Annyit mondott szedjem tovább a gyógyszereimet és felemelte az antipszichotikum mennyiségét.
2022. máj. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 simad ***** válasza:
100%
6 os, ezért is jobb ha nem beszélsz róla... Ha nem akarsz gyógyszereken élni, én már rájöttem, valami szar bajod van mindig csak a gyógyszer... Mintha az segítene...
2022. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Te hogy erzed, mi segitene?
2022. jún. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egyedül az segítene ha nem lennék folyamatosan ideges és tudnám úgy élni, csinálni a dolgaimat, mint egy normális ember, ha nem lenne minden bajom ha kimegyek a házból.

De nincsen segítség hiába mondtam el valakinek annyit mondott az én hibám, hogy rosszul vagyok, mert mindig ideges vagyok. Hát köszi erre én is rájöttem... Meg, hogy ennél lejjebb már nem nagyon lehet csúszni. Ez is igaz, nem tagadom de mégis mit csináljak ha remeg a hangom, hányingerem van ha ki kell menni? Erre a válasz : minden fejben dől el. 🙃 Tényleg jobb ha nem beszél ezekről az ember...

2022. jún. 2. 12:45
 10/13 anonim ***** válasza:
Az mdma segíthet úgy hallottam.
2022. jún. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!