Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beleszerettem a pszichiáterembe?

Beleszerettem a pszichiáterembe?

Figyelt kérdés
Olyan helyzetben vagyok, amit senkivel nem merek megbeszélni csak idegenekkel a neten. Már egy éve járok pszichiáterhez és pszichológushoz, úgy érzem sokat javult az állapotom, bár depressziós vagyok még mindig. A helyzet az, hogy valamit érzek a pszichiáterem iránt és ez kezd eléggé kínozni belülről. Van egy párom, akit szeretek, neki meg házastársa. Teljesen tabu az egész és nem beszélek erről senkinek, de valahol muszáj erről beszélnem. Olvastam erről a jelenségről, de szerintem ez kicsit más. Az utcán állandóan azt képzelem, hogy összefutunk meg szexuális álmaim vannak vele. Tudom, hogy ez nem helyes, de nem tehetek róla. Nem akarom neki elmondani, mert félek, hogy akkor máshoz átraknának, de nekem szükségem van arra, hogy találkozzunk.

2022. nov. 16. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Jó lenne ha ezt neki is elmondanád... nyilván ebben is tud segíteni. Persze nem úgy, ahogy gondolod...
2022. nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nemhiszem, és utána kínos lenne minden beszélgetés már. Azért gondolom, hogy nem sima áttételről van szó, mert jártam már máshoz is vegyesen pszichológushoz és pszichiáterhez, de egyiknél sem éreztem ezt, maximum szimpátiát. Valamint nem idealizálom, hanem ténylegesen vonzódom hozzá.
2022. nov. 16. 15:21
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Ez természetes és nagyon gyakori. Erotikus áttételnek hívják, legtöbbször ártalmatlan a terápiára nézve. Olyan figyelmet és törődést kapsz, amit mástól nem, így izgat a gondolat, hogy milyen lenne vele a szex.

Azt tudnod kell, hogy nem lesz ezekből a fantáziákból soha valóság. Dolgozni tudtok vele, számodra hasznos infókat megtudhatsz, előbb utóbb viszont túl kell ezen lendülni. Ha elmondod neki, akkor abban fog segíteni, hogy hogyan dolgozd fel és hogy tudjátok tovább folytatni a terápiát.

2022. nov. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem fog hülyének nézni ha elmondom?
2022. nov. 16. 17:15
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
nem
2022. nov. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

ez egy elég általános dolog.

csak hogy egy példát említsek, freud, akit ugye mindenki ismer konkrétan az összes női betegével lefeküdt. abba persze nem gondolt bele, hogy ez hogy fog kihatni az állapotukra

a pszihológusok tudják hogy ez megtörténhet, a legtöbbjükkel meg is történt, nincs benne semmi gáz

beszéld meg vele, valszeg elfog küldeni valaki máshoz

2022. nov. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
4: Hát ne úgy közöld vele, hogy "Szerelmes vagyok Önbe", hanem vezesd fel, hogy az utóbbi időben azon kaptad magad, hogy arról fantáziálsz, hogy milyen lenne vele a rendelőn kívül beszélni. És hogy milyen lenne kilépni a terapeuta-páciens kapcsolatból. Azt is megemlítheted, hogy folytatni szeretnéd a terápiát ettől függetlenül, csak jól esett közölni vele ezeket az érzéseidet.
2022. nov. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát nyilván nem mondanám ezt, meg hát csak nem lehet szerelemnek nevezni, ha nem is ismerek valakit.
2022. nov. 17. 08:58
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

5-ös vagyok, csak kíváncsiságból, miért pontoztatok le?

Szerintetek hülyének nézi emiatt az általános dolog miatt a pszichiátere?

mert NEM.

2022. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló! Én nem pontoztam le senkit, viszont aki lepontozott én sem értem, miért tette. Ne is foglalkozz vele, sok itt a...

Egyébként elgondolkodtam jobban a dolgon és rájöttem mi lehet a vonzódásom alapja, a múltamban az ex párom nagyon hasonlított rá több szempontból is (küllem,foglalkozás,származás,beszédstílus,életkor) és a belőle hiányzó tulajdonságokat véltem felfedezni a pszichiáteremben, ugyanis amikor az első öngyilkossági kísérletem volt, ez a pasi hagyott magamra mondván "senkit sem érdekel a depressziód". Ezt is el kéne neki mondani, vagy elég ha annyit mondok, hogy tévesen azt gondoltam, hogy érzek iránta valamit, de rájöttem, hogy nem volt valós.

Elnézést a túl sok információ miatt, de megkönnyebbültem, hogy leírhattam valahol, mert napok óta ezen rágódok.

2022. nov. 17. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!