Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem érzek semmit?

Miért nem érzek semmit?

Figyelt kérdés

Szoval egy ideje mar kuzdok a mentalis egeszsegemmel, depresszios vagyok, szorongom stb… viszont az amugy is nehez helyzetben kiderult hogy sulyos beteg a nagymamam aki hozzam nagyon kozel all es nagyon szeretem. Teljesen varatlanul derult ki ez az egesz es indult el egy lavina. Tudtam sirni egy ketszer, de abszolut nem sokat es nem sokaig. Nem az a siras amikor megkonnyebbul az ember. Pityeregtem de semmi komolyabb ennel. Az erdekelne hogy miert tortenik ez velem? Egyszeruen szornyu az ami tortenik es rettegek hogy meghal a nagymamam de megsem erzek semmit, ugy erzem mintha minden erzelmem kikapcsolt volna ezzel az egesszel kapcsolatban. Tudom hogy a depresszio okozhat ilyet de egyebkent meg azert ha jo dolgok tortennek velem annak tudok orulni, tudom azert jol erezni magam alkalomadtan, tudok nevetni, sirni is azert neha neha.. szoval alapvetoen vannak erzelmeim es meg tudom elni azokat de e tema kapcsan mintha nem ereznek semmit. Valaki tudja miert erzem igy magam, vagy mi okozhatja ezt?

Nagyon rossz hogy erzem belul hogy feszit valami de nem tudom kiengedni es megelni a bennem levo erzeseket..

Mintha egy film lenne az eletem es en egy nezo lennek..



2022. nov. 16. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Nagy stressz ért és ez egy védekezőmechanizmus, hogy ne egyszerre szakadjon rád a fájdalom, mert működnöd kell a hétköznapi életben.

Az nagyon fontos hogy ezt észrevetted és szeretnéd megélni ezeket az érzelmeket, mert az lenne az egészséges.

Nekem egyszer az segített hogy megnéztem egy megható előadást és aközben szinte kiszakadt belőlem minden, egyfolytában sírtam de nagyon jó volt,bár kicsit ciki volt mert annyira azért nem volt megható.

2022. nov. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Ez védekezése a lelkednek. Majd feloldódik.
2022. nov. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Mert kicsit attol is tartottam hogy bent marad es nem tudom kiengedni a sok felgyulemlett fajdalmat..

2022. nov. 17. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!