Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős szorongásra, pánikra...

Erős szorongásra, pánikra bevált valakinek valami természetes szer?

Figyelt kérdés

Teljesen ellehetetleníti az életem, nagyon rosszul vagyok.

Sok mindent próbáltam, életmódváltás, egészséges táplálkozás, mozgás, meditáció, stb. Semmi nem használ. Háziorvos írt fel nyugtatót, attól jobb, de nem szívesen szedném állandóan.


Bevált valakinek valami?



2022. nov. 18. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem annak kellene utánajárni, hogy mi váltja ezt ki?
2022. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Nekem 1 kúra remotiv használt 1x. Később semmi természetes.
2022. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Mért nem fordul meg a fejedben a problémának az egyetlen arra rendelt megoldása: a pszichológus? Ha fáj a fogad, arra is füvet szándékozol rágcsálni? Ha teljesen ellehetetleníti az életedet, nagyon rosszul vagy, mért nem mész szakemberhez???
2022. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
GABA-ról sok jót olvastam.
2022. nov. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Évekig rendszeresen jártam szakemberekhez magánban. Pszichiáternél kezdtem, tőle antidepresszánst és Frontint kaptam, mellé elkezdtem járni külön pszichológushoz is. A gyógyszert elhagytam, egy ideig rendben voltam (pár év), de most még rosszabbul vagyok, mint korábban. Nem hiányzik most nekem a terápia, már mindent hallottam tőlük ezerszer és anyagilag sem engedhetem meg magamnak, hogy megint állandóan ennyit kiadjak erre.
2022. nov. 18. 22:17
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
Az alkohol oldja a feszültséget, csak éppen nagy esélye van a rászokásnak.
2022. nov. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
"Elkezdtem járni pszichológushoz." Elkezdtél vagy addig jártál, míg meg nem oldottad a problémáidat? "Mindent hallottam tőlük ezerszer". Mi mindent? A pszichológusnak nem az a foglalkozása, hogy bölcsességeket öntsön rád, hanem hogy telibetaláló kérdésekkel rávezessen, hogy megtaláld a saját megoldásaidat. Rögtön azután, hogy feltártátok a szorongásod okát, mert már annak önmagában gyógyító, építő ereje van.
2022. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Évekig jártam. Akkor azért hagytam abba, mert tartósan javult a helyzet. Utána évekig jól voltam. Sok mindent feltártunk, sok mindenről szó volt, technikákat tanított. Ezek most az aktuális rosszulléteken sajnos nem segítenek. Már arra is gondoltam, hogy talán valami más fizikai probléma okozza, erről majd kikérem a háziorvos véleményét jövő héten. Ha minden fizikait ki lehet zárni és semmi természetes nem segít, akkor gondolom ad beutalót a pszichiátriai szakrendelésre és akkor ott lesz valami. Gondolom sajnos gyógyszer. Magánra most nem tudok ennyit költeni, úgyhogy ez maradt.


Az eredeti kérdés továbbra is aktuális, szívesen várom, ha valaki tud természetesebb, vény nélküli megoldásokat ajánlani.

2022. nov. 18. 22:43
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudom, mért nem tudsz pszichológusra költeni, de ha már egyszer segített, akkor nem kell újra évekig járni, csak egy kicsit visszaidézni, felturbózni, 2 hónap is elég lehet. Át kellene a költéseidet szervezni, hogy arra jusson. Természetesen szer nyilván nincs, mert ha lenne, arról mindenki tudna, és nem az antidepresszáns és nyugtatóipar lenne csúcsrajáratva.
2022. nov. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem mintha egy random embernek az interneten sok köze lenne az anyagi helyzetemhez, de mikor jártam, még otthon laktam és kevesebb kötelező kiadásom volt. Nem nagyon lehet csoportosítani azt, ami nincs. Enni kell. Ha lenne plusz pénz, amit rakosgatni lehet, nyilván egyedül is eszembe jutott volna. Azért köszi.
2022. nov. 18. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!