Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek akkor, ha én nem...

Mit tegyek akkor, ha én nem vagyok ebbe a világba/életbe való?

Figyelt kérdés

Mint az az életem során tanúbizonyságot nyert, én nem nagyon illek bele ebbe a világba/életbe. Hétköznapi állásokra alkalmatlan vagyok, azokat a dolgokat amikhez meg valamennyire értek (és elég minimális ez) az meg nem munka, legalábbis nem hirdetik meg mint állás és nem fizetnek érte. Az iskolarendszerbe se illek bele, nem a jegyek vagy ilyesmi miatt, hanem magába a rendszerbe nem vagyok való, mindemellett azok a dolgok amikhez minimálisan értek olyan szakiskola/egyetem nincs, mikor másoktól kérdeztem hogy hogyan kéne elindulni xy pályán akkor azt a választ kaptam hogy "beszéljek emberekkel", azt a suggallást belegyúrva hogy amúgy nekem kéne kitalálnom a semmiből hogy honnan lesznek ehhez kapcsolataim, és hogyan és mit kéne csinálni hogy sikeres legyek.

Nem találom meg a közös hullámhosszt az emberekkel, legfeljebb csak részlegesen, és nehezen megy az emberekkel a hosszútávú kapcsolatok kialakítása (melyet főként annak tudok be, hogy biztos elrontottam valamit, de mivel nem vagyok gondolatolvasó és mások nem hajlandóak közölni hogy mit vétettem és mivel javíthatok rajta, így az esetek nagyrészében megszakad a kapcsolat). Azt vettem észre, hogy igazából a világ nagyszerűen megvan nélkülem, én meg nem illek bele a világba. Nincs nagyon mit csinálnom az életben, mert ami közösségileg hasznos lenne arra nem vagyok alkalmas, ami meg szabadidős dolog lenne akkor meg az emberek közé nem illek bele. Persze, lehet szociálisan/mentálisan vegetálni, de meddig? Mikor lesz az hogy megtalálom a helyem ahova beillek? Mikor jön el az a rész, ahol úgy érzem hogy igen, ez az életem értelme, és ez a dolog az ami miatt érdemes élnem? Az öngyilkosság/eutanázia persze a lehetőségek listáján a legutolsó helyen szerepel és minden egyéb előtte áll, de a lista már egészen karcsú, és ha a jövőben a listán egyetlen ki nem próbált tétel marad, akkor az az egy dolog lesz az első helyen. Már jónéhány dolgot megpróbáltam amivel kezdhetnék végre magammal valamit, megpróbáltam különböző társaságokba csatlakozni, emberekkel ismerkedni, eseményeken résztvenni, hobbikat kipróbálni, illetve azokon keresztül emberekhez kapcsolódni, megpróbáltam csinálni valamit amiben csak én vagyok jó az ismerősi körömben hogy azzal próbáljam esetleg lenyűgözni a környezetemben lévőeket (sütés, és mások többnyire pozitív véleménnyel vannak erről és ezt értékelem, de valahogy nem jött rám az a beteljesülés érzés, hogy van értelme léteznem és csinálnom a dolgokat), sőt, még a klisés filmekben látható "elköltözök, nevet változtatok, senkivel nem tartom tovább a kapcsolatot a régi életemből és új életet kezdek új emberek között" dolgot is megpróbáltam mikor Budapestre költöztem, mérsékelt sikerrel. Családommal nagyon rossz a kapcsolatom, és nem is kívánom velük tartani a kapcsolatot soha többé, jó hogy elköltöztem. Romantikus életem nincs - mivel aromantikus vagyok így kereken nulla - , így ez se nagyon lehet az életem egyik célja/hajtómotora/katalizátora. A vallások sajnos nálam nem működnek, még azokba se illek bele, hogy valami vallási értelme legyen az életemnek. Semmit nem értem el életem során amire építeni tudnék vagy egyáltalán megemlíteni tudnék egy hétköznapi beszélgetés közben, és még csak olyan képességeim sincsenek amit mindenki hangoztat mint "kreativitás", "problémamegoldó kézség", "látni a nagy képet", "észrevenni az apró jeleket és összefüggéseket" meg miegyéb amire mások szoktak támaszkodni, no meg persze követelmény álláskeresésnél. Bezzeg a logikához és az érveléshez meg rendkívül ragaszkodom, két dologhoz ami csak visszahúz az életben, sőt, egyszer valaki mondott valamit, megkérdeztem tőle hogy "Miért?", aztán megkaptam tőle hogy minek akarom én mindenről tudni hogy miért és megérteni...


Van amikor látom hogy emberek akikkel jóban vagyok jó kapcsolatot ápolnak olyan emberekkel akikkel én nem, és ez sokszor nagyon rosszul esik, mert rengetegszer úgy néz ki, hogy mások tökéletesen jóban vannak mindenkivel, csak nekem vannak problémáim az emberekkel jó kapcsolatot ápolni. Van amikor rosszul esik az is, hogy egyes embereket (akiket személyesen ismerek, ismeretleneknél nem) látom hogy elértek valamilyen közösségi/szociális teljesítményt (legyen ez akár eseményszervezés, részvétel, közös projekt, vagy hasonlók), aminek az elérése számomra elképzelhetetlen, nekik meg csak egy alapvető dolog hogy az ilyen dolgok mennek nekik, hogy emberek között, emberekkel gördülékenyen interaktálva...


Aztán most itt állok egy egészen fiatal srácként, 0 támponttal hogy mit is kéne kezdeni magammal (meg hogy egyáltalán vagyok-e valamire alkalmas), 0 valaha elért sikerrel vagy bármivel, és 0 indokkal hogy amúgy miért kéne lennem mikor minden és mindenki tökéletesen megvan nélkülem, meg amúgy se illek be sehova és senki közé. Persze, ilyenkor kapom a válaszokat hogy "találd meg hogy miben vagy jó!" meg "az életed értelmét neked kell tudni!" meg egyebek, de hogyan? És mi van ha semmiben nem vagyok jó és nincs értelme az életemnek? Mit kéne tennem?



2022. nov. 19. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Nem az irigyeid szemüvegén keresztül kellene nézned magadat. Pszichológus, pszichiáter, vallási közösség, önismeret segíthetne. Azon kívül pedig meg kellene becsülnöd, amid van, pl. írhatnál esszét arról is. Ha boldogulni akarsz, abból tudsz gazdálkodni, amid van és nem abból, ami másoknak van. Lehet, hogy másoknak vannak jó kapcsolataik, de te meg önállósultál, míg ők a mamahotelben várják, hogy mikor örökölnek valamit.
2022. nov. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Figyu , rühellem az embereket a mivoltjukat. Nem tudok beilleszkedni közéjük, nekem mások , furák érthetetlen a viselkedésük. Sokszor kiközösítenek megvetnek mert előítéletesek. Tipikusan én vagyok az az egy ember akit mindenki kinéz magának hogy szivassa.Sose éreztem magamat ide valónak a világba. De mindeközben tudom hogy páran szeretnek és számítanak rám. Csak rájuk koncentrálok és arra amit én akarok elérni. Megtanultam letojni az embereket főleg a negatív energia vámpírokat. Valakinek erre van szüksége hogy beismerje hogy egyébként gyűlöli az embereket amivel szerintem nincs baj. Én mai napig nagyon megválogatom kihez szólok vagy barátkozom. Akiről látom hogy sose leszünk jóba hozzá se szólok. Az a maroknyi ember aki van egyedül velük ápolok kapcsolatot és nem érzek hiányt semmiben sem.

Az még hogy fiatalon meg nem tudtál semmit se letenni az asztalra nem baj. 27 vagyok és sose voltak adottak a feltételek hogy bármit is letegyek az asztalra. Most is ezen dolgozom ,lehet még évek kellenek hozzá. De már nagyon várom ezt a napot. A munkakeresés nálunk megint más tészta. Egyik nap ez a másik nap arra van kereslet a piacon. Egyik ismerősöm mire kijött egyetemről már nem kellett olyan munkaerő és diplomával árufeltöltő. Plusz a mai helyzet sem teszi annyira könnyűvé az elhelyezkedést.

2022. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Elvonulhatsz a világtól, élhetsz remete-szerű életet egy kis falu végén, mellette akár dolgozni is tudsz online, vagy elkezdesz önellátásra törekedni.
2022. nov. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Mivel írod, hogy nagyon rossz kapcsolatod van a családoddal, nem is tartjátok a kapcsolatot, én egész biztosan egy klinikai szakpszichológusnál kezdeném az új életszemléletet. Hozhatsz olyan mintákat, elnyomott traumákat, amiket te nem érzékelsz, csak annyira, hogy tudatosult, valami nem jó az életedben. Az elme remek megküzdési stratégiákat tud létrehozni annak érdekében, hogy megvédje magát. Úgy látom az önbecsülésed is igen alacsonyan van.
2022. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

Túlgondolod a dolgokat.

A legtöbb munkához nulla tudás/képesség kell. Ha nem vagy leépülve szellemileg és fizikailag, akkor gyárban, vagy raktárban tudsz dolgozni, vagy találhatsz valami egyszerű adminisztratív munkák. Nem fogsz meggazdagodni, de meg tudsz élni, szóval az életrevalóság már ki lett pipálva. Vannak akikkel jóban vagy, szóval a társadalomba is beleillesz.

Szóval amit az átlag teljesít, az neked is megy. Ha ezen felül még akarsz valamit, akkor dolgozz érte, küzdj, próbálkozz, stb. De ez átlag ember le tud élni egy életet ezek nélkül is. Nem lehet mindenki sikeres, meg egyedi.

Egy pszichológus amúgy lehet, hogy sok problémádon tudna segíteni.

2022. nov. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
0%
A litániát nem olvastam el, csak a kérdésre válaszolnék. Miután a világ nem fog a te kedvedért megváltozni, neked kell, ha kompatibilis akarsz lenni vele.
2022. nov. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!