Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem ezt emberek között?

Miért érzem ezt emberek között?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne, hogyha emberek közé megyek mondjuk egy városban akkor egyből elkezdek feszengeni, előkapom a telefonom, nézek össze vissza mindenfelé, ha egyedül vagyok és túl sok az ember.

(Oké most ezt így ne betegesen képzeljétek el, hogy jár a fejem össze vissza.) Ha valakivel megyek és jönnek szembe többen akkor meg inkább elkezdek többet beszélni annak akivel vagyok , feszültség oldás képpen vagy nem tudom miért.

Ha boltba megyek be akkor is frusztráltam érzem magam az emberek között, pl. ha elmegyek mellettük megnéznek, ha öreg ha fiatal nemtől függetlenül, de nem tudom miért semmi kirívó nincs rajtam, öltözködésem is teljesen normális, kinézetre sem vagyok valami fú de extra. Illetve még elkap egy ilyen kis szorongás szerűség is ha állok mondjuk a kasszánál és valakivel vagyok akkor automatikusan halkabban beszélek vele nehogy hallják mások, hogy mit meg miről, meg nehogy figyeljenek már ezért. Teljesen bekomolyodok emberek között, nem tudok laza lenni és ez látszik is rajtam.

Mindig azt hiszem, hogy néznek és ítélkeznek, hogy ez meg milyen pedig tudom, hogy nem. Régebben ha társasággal mentem akkor valamiért nem volt ilyen probléma, de ha egyedül vagy valakivel kettesben akkor meg igen. Próbáltam magam kihozni ebből, de nem sikerült.

(20as évei közepén járó férfi.)


2022. nov. 19. 17:11
 1/1 anonim válasza:
Szia! Elég egyértelmű, hogy szociális szorongásod van. Amennyiben ez erősen befolyásolja a hétköznapi életedet, érdemes felkeresni egy pszichológust :)
2023. jan. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!