Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon egyedül és kívülállónak...

Nagyon egyedül és kívülállónak érzem magam emberek között is és a kedvem a rossz és a megvagyok között mozog régóta, szinte soha nincs jókedvem. Mit tehetnék? Lesz ez még jobb vagy marad ez a túlélőhangulat?

Figyelt kérdés
A munkámat szeretem, vannak barátaim, sportolok, szóval az alapokkal nincs baj. Van barátom is és igaz, hogy távkapcsolat, de szeretjük egymást, viszont mellette is úgy érzem, hogy egyedül vagyok és amúgy is nem érdemlem meg őt. Kb. fél éve járok pszichológushoz, de annak sem sok értelmét látom, pedig tudom, hogy segít és jó szakember. Valahogy mintha egy üvegfal mögött élnék, ahol nem jönnek át érzelmek. teszem a dolgom mint egy gép, de igazán nem tudo semminek örülni, pedig sokszor lenne rá okom, pl. munkahelyi sikerek, barátaimmal töltött idő, kedvesemmel való találkozások.
2009. dec. 25. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
gondolj arra hogy mennyi pozitiv dolog van az életedben. a negativumokon meg lehet javitani. a pozitiv hozzáállás a fonts.
2009. dec. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbálok, de hamarabb látom meg azt, ami nem jó, vagy esélytelen hogy jobb legyen. Pl. szerettem volna, ha ennyi idősen már családom, gyerekeim vannak és ez sem jött még össze, nem tudom összejön-e valaha. Még friss a kapcsolatunk és félek, hogy ugyanúgy elhagy vagy én szakítok, mint eddig.(Sokszor szakítottam pont azért, mert elkezdtem a másikhoz kötődni, megszeretni és ez nagyon ijesztő érzés volt, bármennyire is nehéz ezt megérteni kívülállónak.)
2009. dec. 25. 22:03
 3/10 anonim ***** válasza:

nekem is vannak néha ilyen gondolataim mint neked.

probálj meg a jelenben élni és ne a jövőre koncentrálni. sose tudhatod hogy mit hoz a holnap. de ha ilyen görcsösen arra koncentrálsz akkor magadat mérgezed.

2009. dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Próbálj meg olyan apró, mindennapos dolgokat keresni életedben amelyeknek örülhetsz pl.: már az is csodállatos h. nem fekszel kórházban.

Ismerkedj meg új emberekkel, és próbálj ki új dolgokat.Keress magadnak 1 hobbit amivel foglalkozhatsz mikor 1edül érzed magad.Hozz el egy kutyust vagy más állatkát egy menhelyről(ha gondoskodnod kell vkiről,eltörpülnek saját problémáid.Ne temetkezz a munkába túlságosan. Amikor csak teheted lepd meg magad: mondjuk főzz vmi különlegeset.Fogadd el magad olyannak amilyen vagy,szeretsd magad,embertársaid,a helyet ahol élsz.Ha ezeket megteszed meglátod az életed jobbra fordul és jobban érzed majd magad.

2009. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az állat egyelőre nem megoldás sajnos, mert naponta utazom, albérletben lakom hétközben, szóval nem tudnék most róla gondoskodni. Hobbi megvan (tánc), de az sem köt le, igazából semmi nem érdekel.
2009. dec. 25. 22:13
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogynemcsak néha vannak ilyen gondolataim, hanem állandóan. Nem akarok pl. most már egy kapcsolatot sem görcsösen, volt időszak amikor nagyon szerettem volna, nem jött össze, aztán amikor feladtam, akkor jött. Most meg örülök hogy van, de bennem van az hogy ne éljem bele magam, mert úgysem fog összejönni. De élvezem amíg lehet és próbálok nem gondolni a jövőre.
2009. dec. 25. 22:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát Te nagyon a depresszió szélén lebegsz.Ebből tényleg ki kellene magadat zökkenteni.Tűzzél ki célokat magad elé,de ne hosszútávba gondolkozz.Ha folyamatosan félsz,és esélyt se adsz a pozitívumoknak,akkor még jobban magadba fogsz fordulni.Ha szereted a párodat,és ő is szeret,akkor tervezzetek együtt.Senki nem úgy megy férjhez,hogy úgy is elfog válni,és mégis rengeteg válás van.Lehet,hogy pont Te fogsz boldogan élni a mostani pároddal.

Nézd az élet szép oldalát,hiszen mint írtad,minden pozitív dolog meg van körülötted.Gondold el,a hajléktalanoknak milyen lehet az életük.Neked van munkád,barátaid,párod,lakás amiben nyugiban élhetsz.Éljél.Nem történt Veled valami olyan dolog ami ezt kiváltotta?Nem hiszem,hogy 1 ember egyik napról a másikra lesz ilyen.Meg kéne keresni életed azt a pontját ahol megváltoztál.Azt a pontot kell pozitívan átértékelni.

2009. dec. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom mi ez a pont, ezért is mentem el pszichológushoz. Igen, tudom, hajléktalanok, betegek stb, de attól nekem soha nem lett jobb, hogy másnak rosszabb.
2009. dec. 26. 18:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyedül lét távol egy szép csendes helyen....

Tisztázod magadban a dolgokat, és megpróbálod megoldani őket a fejedben...hogy ha vissza térsz az emberek közé már rutinosabb legyél... vigyél Fall out Boy albumokat és hallgasd egyfolytában, énekeld.... ordibáld ki magad és légy vidám meglátod nagyon jó lesz... =)

2009. dec. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Én is pont ilyen voltam. Elég jól ki lehet belőle lábalni csak változtatni kell a gondolkodásodon. Tanuld meg figyelni a gondolkodásod. Ha például azon kapod magad, hogy arra gondolsz, hogy milyen rossz közel kerülni valakihez, tedd fel magadnak a következő kérdést: Ez jót tesz nekem, ettől jobban érzem magam? Ha a válasz nem akkor keresd meg a hibát a gondolkodásban. Lehet, hogy csak azt kell megváltoztatni, hogy az az érzésed, hogy ha valami nem sikerül akkor szenvedni fogsz. És folyamatosan rájössz, hogy mi jó és mi nem a számodra. Ehhez persze idő kell. Ne feledd, hogy a gondolataink tesznek bennünket boldoggá vagy szerencsétlenné. nekem sikerült, neked is sikerülhet. Nem akarlak lebeszélni, de egy közeli barátnő, akivel naponta találkozhatsz jót tenne neked. Sok sikert.

2010. jan. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!