Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek alapján szerintetek is...

Ezek alapján szerintetek is figyelemzavaros vagyok?

Figyelt kérdés

A legfőbb probléma egész életemben, hogy képtelen vagyok koncentrálni, de ez így elég tág, inkább pontokba foglalom, hogy mi az, amik szerintem figyelmzavarra utalnak.


- sosem voltam jó tanuló, mivel nem tudtam tanulni, képtelen voltam odafigyelni a tananyagra huzamosabb ideig

- szeretek olvasni, de legfeljebb 30 percet tudok, utána kell szünet, hogy tudjam folytatni, szintén koncentrációs problémák miatt

- gyakran elbambulok

- nehéz másokkal szemtől szemben beszélgetni, mert elveszítem a fonalat néhány perc után

- munkahelyen ha kapok feladatot, azt mind le kell írjam utólag, mert elfelejtem és/vagy nem tudom rendszerezni

- nem tudok rendszerezni, csapongó vagyok, feladatok gyűlnek aztán jön a pánik

- nem tudok tervezni, spontán vagyok mindig

- munkahelyen ha pl épp csinálok valamit, pl egy kimutatást, gyakran fogom magam és elkezdek híreket olvasni inkább, pedig iszonyú sürgős lenne az a kimutatás, de elveszítem az érdeklődést és kell az új impulzus

- feladataimat, időmet nem tudom beosztani, halasztok, csúszok rendszeresen


Gyakorlati példa, reggelem: ébresztő szól, kinyomom. 5 perc és újra, kinyomom, de ekkor már nehezedik rám a felelősség súlya így mérlegelek, hogy 5 perc + alvás megéri e kockáztatni az egzisztenciámat. Nem, de mindegy, mert már késéssel kezdem a napot. Megmosakszom, közben mélázok, hogyan úszhatnám meg a legkevesebb energiával a napot. Wc. Döntésképtelenség a nagy dolog iránt, végül úgy döntök, hogy a munkahelyen intézem, de ekkor már eltelt annyi idő, hogy itthon is belefért volna. Kézmosás, bambulás, fogmosás, közben fogkefével a számban elkezdek összecuccolni a hátizsákba. Hiába, mert a fele dolgot lehagyom, újra körbe kell mennem a lakásban. Ekkor már masszív késésben vagyok. Hűtőt 2-3x kinyitom mire kitalálom, hogy mit egyek aznap, amit aznap aztán megbánok, mást kellett volna. Öltözködés, kabát, hol a kocsi kulcs, franc tudja. Nagy nehezen megvan, a lakásban már világít az összes lámpa. Bezárok, elindulok majd vissza, hogy az összes lámpát lekapcsoltam e. Bénázok a kocsival, majd végre elindulok. Azzal próbálok időt nyerni, hogy sietek, nyomom neki, de ez csak plusz és felesleges fékezésekhez, szituációkhoz vezet. Megérkezek, becsekkolok, de a kocsiban hagytam a telefont. Vissza. Elindulok újra majd megint vissza, mert bepánikolok, hogy nem húztam be a kéziféket. Nem érdekel, kizárok mindent, majd megérkezem jó negyedórás késéssel, megint. Főnök tajtékzik én meg ígérem, hogy holnaptól másképp lesz. De nem lesz. Ez egy reggeli órám.


Szerintetek? Szüleim sose vittek pszichológushoz, de valami tutira nem kerek.



2022. nov. 19. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

Ezen a leíráson jót nevettem, beleillene egy Mr. Bean filmbe.

Lehet, hogy csak nem alszol eleget. Aludj minden nap 9 órát, próbáld ki, hogy így is jellemzőek-e rád, amiket leírtál.

2022. nov. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Biztosan nem alszom eleget, de fizikailag képtelen vagyok 9 óra alvásra.
2022. nov. 19. 21:16
 3/6 anonim válasza:
40%

Abszolút átérzem helyzetedet...

Legalább mostmár tudom, hogy nem csak én élek ennyire "szervezetlenül". Konkrétan masszív figyelemzavar, nálam is elvileg ez a probléma (ADHD). Aztán reméljük tévedek. Annyi különbséggel, hogy én tudok aludni rendesen, de a körülöttem lévők olyankor nem igazán...

2022. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

ADHD-nál még jellemző a rossz tájékozódási képesség, pl jobbra balra irányok összetévesztése, térben nehezen tudod elhelyezni magad. Rengeteg dolog inspirál, de ha el is kezded, hamar félbehagyod őket, és mindent az utolsó pillanatra hagysz (ezt írtad is). Nagyon hamar megunsz mindent.

Lényegében az ADHD:

- nehéz belekezdeni

- nehéz abbahagyni

- nehéz fókuszálni

Ha egyszer sikerül belemerülnöd valamibe, akkor pedig ki se lehet szakítani, mert órákig képes vagy mindent kizárva azzal foglalkozni, miközben fel se tűnnek a körülötted zajló események. Ez a hiperfókusz.

Nekem ugyanezek a dolgok vannak, meg amiket írtál, és én is erre gyanakszom. Ki lehet vizsgáltatni, csak sok idő mindenhol a várakozás, kb 1 év. De szerintem megéri, mert ha gyógyszeres kezelést nem is akarsz, terapeuta tud segíteni.

2022. nov. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4


A jobbra, balra iránnyal szerencsére nincs gondom, a többi nagyjából pontos.

Szoktam járni túrázni bicóval, itthon mindig alaposan megtervezem, áttanulmányozom az erdei útvonalakat, de az első leágazást simán elvétem, aztán 5 km-rel arrébb feltűnik, hogy nem ott vagyok ahol terveztem 😂


Amúgy ennek a kivizsgálása, diagnózisa hogy történik egész pontosan? Első lépésként bekopogok a háziorvoshoz, hogy "jónapot kívánok, minden jel arra mutat, hogy ADHD-s vagyok, segítene?", aztán ő tovább küld pszichológushoz, vagy hogyan?


Köszi mindenkinek a válaszokat, nem tudom kik azok a keserű életűek akik kényszeresen leszavaznak mindent, de én örültem mindegyik hozzászólásnak!

2022. nov. 24. 16:13
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
A Semmelweis Egyetemen és a Nyírő Gyula ambulancián van ingyenes kivizsgálás, és még a Zádory rendelőt szokták ajánlani, de az fizetős (ott kb fél év a várakozási idő). Máshol nem tudom, hogy van-e. Az ingyenesekhez beutaló kell a házidokitól, vagy terapeutától/pszichiátertől. Azt nem tudom, hogy ők állíthatnak-e fel diagnózist.
2022. nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!