Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha folyamatosan...

Mit tegyek, ha folyamatosan az öngyilkosságra gondolok?

Figyelt kérdés
Járok terápiára, folyamatosan kapcsolatban vagyok a pszichológusommal, de azt szeretné, ha befeküdnék pszichiátriára, de nem tehetem, új munkahelyem van, muszáj helytállni. Ha azt is elveszítem, akkor végképp miért lenne értelme felépülnöm. Nem mennék bele a részletekbe, már gyerekként is volt, hogy direkt akartam elüttetni magam autókkal, ráadásul 4-5 éves korom óta bántom magam fizikailag, de már ez sem nagyon segít. Kapcsolataim nincsenek, legalábbis valódiak, csak pár felszínes. Csak végzem a munkám (egyébként ezt most szeretem), és vegetálok, mert valódi, őszinte kapcsolatra vágyok, de tudom, hogy képtelen vagyok normálisan kapcsolódni emberekhez (gyerekkori traumák sora miatt), így csak nyűg vagyok másoknak, vagy szimplán eladom magamat (jól megy, így a felszínes kapcsolatokban kedvelnek, de abban nem vagyok benne ÉN). Ha tudom, hogy olyan dologra vágyok, amire nem vagyok képes, másoknak meg csak gondot okozok, akkor nincs értelme élnem. Tudom, hogy ez már súlyos, de mit ajánlanátok a pszichiátria helyett? Meghalni nem akarok igazából, a szenvedésből és beteljesületlen vágyakból van elegem, a kilátástalanságból.... 30 éves múltam.

2022. nov. 20. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Feküdj be a pszichiátriára.

Bármilyen klassz munka is, nem ér annyit, hogy közben megöld magad. Hátha új emberként jössz ki onnan :)

2022. nov. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Vigyél egy kis aktivitást az életedbe. Sportolj valamit, futás, úszás, konditerem, kerékpár stb. Találj olyan hobbit ami érdekel és tudod vele fejleszteni magad (pl nyelvtanulás, programozás, zene, fotózás, kirándulás, olvasás, főzés). Ha elfoglalod magad ilyen dolgokkal, addig sem lesz időd öngyilkosságra gondolni. Amit még tudok ajánlani a légzésfigyeléses meditáció.
2022. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Ok nélkül lepontozgatok inkább írjanak jobb választ, vagy az már nem megy?
2022. nov. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Mehetsz pszichiátriai szakrendelésre. Ha szerencséd van, ír olyan gyógyszert az orvos, amivel jobban leszel és nem kell befeküdni sehova. Zártra valószínűleg nem küld, ha a pszichológusod sem küldött. Ha beutal nyílt osztályra, az nem kötelez semmire.
2022. nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
Sajnalom, aterzem valamilyen szinten :(
2022. nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Én is folyton gondolok öngyilkosságra / és ennél veszélyesebb dolgokon is.


Nekem így sincs szükségem orvosi kezelésre, bár van ... de nekik csak hazudok, hogy teljesen jól érzem magam, és hisznek nekem. :D ... Csak szépen előadom a múlt eseményeit hozzá.


Én Borderline vagyok, és sokkal agresszívabb gondolatokkal, mint József Attila ...


25/F

2022. nov. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Na ezt hátha nem pontozzák le:

Egyél jó sok babkonzervet és fingjad szét magad.

2022. nov. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
7, lol
2022. nov. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!