Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem, ha három...

Hogyan kezeljem, ha három alkalom után a pszichoterapeutám azt mondta, hogy nem biztos benne, hogy ő a legjobb szakember számomra?

Figyelt kérdés
Illetve nem biztos, hogy benne hogy az ő módszere a pszichodinamikus terápia jó nekem?

2022. nov. 21. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Megkérdezed tőle, hogy ezt mikor szíveskedik eldönteni.
2022. nov. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Ezek a pszichomókusok csak felesleges idő és pénzkidobások
2022. nov. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

A következő 1-2 alkalommal beszéljetek erről és mondd el te mit érzel ezzel kapcsolatban. A kérdéseidet pedig neki tedd fel egyenesen és ne itt várd a választ.

Kérdezd meg például tőle hogy te ebben a helyzetben mit tehetsz

2022. nov. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Legalább beismeri, hogy olyan a probléma amire ő nem tud jó megoldást adni. Esetleg kérdezz rá, hogy akkor ajánljon konkrétan szakembert akihez mehetsz tovább. Ez azt jelenti, hogy ő látja, hogy az ő szaktudása/módszere nem jó neked, és van jobb ami neked jobb lesz. Kicsit komplikáltan fogalmazott ez tény.
2022. nov. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Milyen diagnózisod van? Ez jót is jelenthet, mert a pszichodinamikus terápia személyiségzavaroknál hatékony. Lehet megállapította, hogy más lehet nálad a probléma, ami nem az ő kompetenciájába tartozik. Engem is küldött már el úgy pszichoterapeuta, hogy szerinte egy sima pszichológus jobban megfelelne az alkatomnak. Ez azért is fontos, hogy azok, akiknek tényleg komoly szükségük van kezelésre, azok kapjanak ellátást.
2022. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Magánba járok. Ő azt ajánlotta, hogyha máshoz megyek ő is legyen terapeuta végzettséggel rendelkező. Személyiség zavar nem került a képbe.
2022. nov. 21. 21:24
 7/9 anonim ***** válasza:
11%
Érdekes, akkor valószínűleg nem kompentens.
2022. nov. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem örülj neki, hogy nem az a terve, hogy száz évig elvegye a pénzed a semmiért, hanem egy saját határait ismerő és be is ismerő, korrekt szakember. Ahogy mások is írták már előttem beszélj vele és ne velünk róla, hogy oké, akkor ha nem ő, akkor ki igen vagy ha nem is név szerint, de legalább milyen szakembert keress vagy milyet ne.


Szerintem egész nagy ritkaság az ennyire korrekt, szerény és professzionális szakember, engem már a kérdésed is meghat, komolyan, ez a szakma alapfeltétele lenne, de sajnos bőven nem az! Szóval tényleg örülj neki és légy hálás neki, hogy beismeri, hogy nem tud rajtad segíteni!

2022. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

2-es. Én a pszichomókusom nélkül már nem élnék. :)


Kérdező! Kezeld úgy, hogy megkérded, hogy mit ajánl, mi szerinte a megoldás és cselekedj aszerint.

2023. márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!