Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy pszichotera...

Miért van az, hogy pszichoterapeutáknak, pszichológusoknak, pszichiátereknek megmutatok 1-1 gyk-s kérdést, amit megválaszolnak és itt le van pontozva konkrétan a szakember véleménye?

Figyelt kérdés
2021. dec. 11. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt mindenki szakember az összes kategóriában.
2021. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom de az én előbb hiphoconderséggel kapcsolatos kérdésemet is megválaszolhatnák xD
2021. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Milyen szituáció az, ahol te mutogatod nekik a gyakoris kérdéseket, valami rokonod vegzálod ezekkel, vagy ennyire jáérsz a saját terápiádon? Kötve hiszem, hogy szakemberek válaszolgatnának ezekre a kérdésekre. Ennyiből, amit itt megosztanak az emberek, nem lehet szakmailag megalapozott válaszokat adni, ezzel ha valaki, akkor ők vannak legjobban tisztában.
2021. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Én pszichológus hallgató vagyok, már válaszoltam pl gyerekkel kapcsolatban, és mindig le lettem hurrogva, pedig nagyon evidence based alapján tanulunk... Sok szülő azt hiszi, szül egy - két gyereket és mindent tud.
2021. dec. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Konkrétan?

Egyébként nyilvánvaló hazugság a kérdésed: már az is rendkívül csekély valószínűségű, hogy te ismersz legalább 1 pszichoterapeutát, 1 nem pszichoterapeuta pszichológust és 1 pszichiátert, nemhogy többet (többes számban írtad), az meg, hogy ők a te felhívásodra itt válaszolgassanak, (bizonyára ehhez regisztráltak is a kedvedért :)az egymillió %-osan kizárt.

2021. dec. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
4, nem rosszból, de mégis hogyan adhatsz pszichológiai tanácsot olyan embereknek, akikkel életedben nem beszéltél, csak egy pár bekezdésnyi leírásból tudsz meg egyet s mást a gondjaikról? Értem én hogy evidence based dolgokat tanultok, de meglep, ha ezt ilyen egyszerűen lehet az interneten mindenféle vadidegenre ráhúzni.
2021. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Itt a közhelyes okoskodás a menő.


Én is adtam 1-2 szakmailag megalapozott váltaszt és csak az én válaszom volt lepontozva. Többet nem fárasztom magam.

2021. dec. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ide nem hozzáértő emberek irkálnak, ráadásul sok esetben azt pontozzák fel, aki minél lekezelőbb a kérdezővel szemben, aki mindenféle empátia meg háttérismeret nélkül, a magas lóról odaböfögi a marhaságait...

Ezt egyébként úgy is meg lehet, hogy felteszed ugyanazt a kérdést magadról a gyakorin meg a terapeutádnak, ég és föld lesz a különbség a válaszaik közt.

A másik oldal pedig az, hogy néha egy szakember is mondhat nem túl értelmes dolog, ők is emberek. Van, aki jobban ért a szakmájához, van, aki kevésbé.

2021. dec. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
3. Szakápoló vagyok pszichiátrián meg mentőzök is mellette. Konkrétan az ismerőseim fele ilyen vagy hasonló szakember, itt nincs klikkesedés hogy jaj ők orvosok.
2021. dec. 12. 10:49
 10/13 anonim ***** válasza:
27%
És a kórházban ráérnek a szakemberek gyakorizni. Aha ... Meg a szirénázó mentőben két beteg közt felolvasol az orvosnak egy kérdést ...
2021. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!