Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire volt ez etikus, jó...

Mennyire volt ez etikus, jó döntés a pszichológusom részéről?

Figyelt kérdés

Több mint két éve járok hozzá, állandó klíense vagyok. Néha szóba hoztam az egyik közeli lány barátomat, aki iránt éreztem/érzek valamit, beszélgettünk róla, tudta hogy hívják, hogy néz ki és mit érzek iránta. Idióta véletlen, de a lány elkezdett pszichológushoz járni és épp az enyémhez. Ezt csak jóval később tudtam meg, amikor az egyik ülés után összefutottunk a rendelőben, én később fejeztem, ő korábban jött. A pszichológus ha az időpontkérésnél nem is, de az első alkalomnál már simán rájöhetett, hogy ő az a lány.

Nem kellett volna elutasítania? Mennyire van rendben az, hogy mindketten járunk hozzá?


2022. nov. 22. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Mivel ő nem mint ember nézi, ezért abszolút rendben van.
2022. nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
48%
Elvileg nem kell, hogy jelentősége legyen. Nem mondja (és nem is mondhatja el neki.)
2022. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
15%
Megpróbálnám megdumálni, hogy rábeszélje a lányt a veled való kapcsolatra. XD
2022. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem szokás ismerős, ismerősét vállalni, szerintem két év terápia után szakmailag aggályos, mert a lány nem tiszta lappal indul.
2022. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Te egy kliens vagy, ő meg egy másik. Neki teljesen irreleváns, hogy hogy hívják, hogy néz ki.


Ő nem fog visszautalni 1 kliensére sem a veled való munka során. Olyat nem fogsz hallani, hogy "az előtted levő is túllépett rajta, neked is menni fog", vagy hogy " a boltos Rozi is járt hozzám, szerinte jó ember a Józsi, akkor te miért gondolod rossznak".


Pszichológushoz különféle okokból járnak az emberek, van akinek gyászfeldolgozás miatt van szüksége rá, vagy egészségügyi problémák (egy helyzet elfogadása), önértékelés, meg a végtelenségig lehetne folytatni a sort. Nem tudod miért ment oda a lány ismerősöd (ezt nem is fogod megtudni, hacsak ő maga el nem mondja) és közel 100% az esélye, hogy semmiféle rád való reflektálás nem lesz. Míg te szóba hoztad őt, ő lehet meg sem említ a pszichológusnak.


De mégegyszer: a pszichológusnak a személy irreleváns. Ő élethelyzeteteket, érzelmeket, gondolkodásmódot elemez, nem az hogy neked ki tetszik, totál lényegtelen szempont.

2022. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Én nem látok problémát ebben, viszont úgy érzem a csaj nem tud a te iránta való érzéseidről. Ebben az esetben a dokihoz járás mint közös pont, alkalom lehetne az ismerkedésre.
2022. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kezdetben csak a pszichológus tudhatta (és szerintem tudta is), de az eset óta mindenki tud mindenről. Mégiscsak kellemetlen szitu volt, hogy összefutottunk, úgyhogy felhoztam a lánynak a témát, elvégre barátok vagyunk attól, hogy nem lett köztünk semmi. Az érzéseimről is tud, konkrétan próbálkoztam nála.
2022. nov. 22. 21:12
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A pszichologusok etikai kodexe rogziti, hogy kliens ismeroset nem szabad vallalnia, ahogy a 4-es is irja.
2022. nov. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!