Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges-e elfelejtett...

Lehetséges-e elfelejtett emlékeket hipnózissal előhívni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a hipnotizálandó személy kérése alapján, az ő beleegyezésével. (Pl. valaki elfelejtette, hogy hová tette a nyertes lottószelvényét.) Lehetséges hipnózissal visszahozni az emléket? Jogilag megengedett ilyen célból hipnotozálni? Ki végezhet hipnózist emlék-visszahozás céljából? Konkrétan hogyan történik egy ilyen hipnotizálás? Biztonságos ez?

2022. nov. 24. 16:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem viccből tettem fel a kérdést, hanem azért, mert van valami, amire nagyon fontos lenne emlékeznem, de képtelen vagyok felidézni, pedig egy stresszes, nagyon fontos, néhány évvel ezelőtti történés volt. Olyasmi, amit az ember normál körülmények között nem felejt el. A hátralévő életem múlhat ezen. Kínomban jutott eszembe, hogy talán hipnózissal felidézhető lenne. (Mostanában kezdek egyébként is feledékeny lenni, pl. elfelejtem az arcokat.)
2022. nov. 24. 17:04
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Most köze van a lottóhoz, vagy valami trauma ért?


Mert pld hogy hová tetted a lottószelvényedet azért nem alkalmaznak hipnózist.

2022. nov. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A lottószelvényt csak példaként írtam. Az elfelejtett esemény nem trauma, hanem olyasmi, ami jelentőségteljes, stresszes és fontos volt, és most feltétlenül emlékeznem kellene a történés lényeges részleteire. De képtelen vagyok rá, ami most nem kevés belső bizonytalansággal és lelki szenvedéssel jár. És mimt írtam, a sorsom további alakulását is jelentősen befolyásolhatja.
2022. nov. 24. 17:19
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Nem akarod leírni, mi volt az?
2022. nov. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
@4: Az életem egy kb. öt évvel ezelőtti fontos eseménye, amit feltehetőleg a megtörténte után nem sokkal elfelejtettem. Múlt szombaton jutott eszembe ismét, de csak homályos, töredékes emlékeim maradtak róla, külső szemszögből látom, mintha egy idegennel történt volna meg. És a legfontosabb mozzanatot, amire most feltételnül emlékeznem kellene, képtelen vagyok felidézni. Ennél konkrétabban nem írhatok róla. Azóta is folyamatosan ezen rágódom, de van ott egy lyuk az emlékezetemben.
2022. nov. 24. 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Ennek van oka, hogy így emlékezel, általában trauma nyilvánul meg így. Menj el ezzel hipnoterapeutához biztos tud segíteni.
2022. nov. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Végül kipróbáltad? Én sajnos sokkal több dologra nem emlékszem - pedig jó dolgok -, emiatt gondolkozom hipnózison.
2023. ápr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!