Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmennél úgy pszichiáterhez,...

Elmennél úgy pszichiáterhez, hogy elfelejtetted a traumádat és jól vagy, de állandóan félsz, hogy valami trigger miatt újra rosszul leszel?

Figyelt kérdés

Ha már jól vagy, mert valamennyire feldolgoztad a traumádat idővel és felejtéssel, de még ott van a fejedben háttérgondolatként és félsz, hogy valami újra kiprovokálja a rosszullétet.


Én azért hezitálok, mert talán több idő elteltével teljesen elhomályosodna az egész, főleg ha soha többet nem gondolok vissza arra, ami történt, a pszichiáternél viszont lehet retraumatizálódnék, ha újra beszélnem kellene róla. Ugyanakkor félek, hogy nem dolgoztam fel rendesen és mindig kísérteni fog.

Nem utolsó szempont, hogy egy kemény időszak vár rám, maximális munkateljesítményt kell nyújtanom, ezért nem engedhetek meg magamnak + stresszt.


2022. szept. 17. 19:48
A kérdező szavazást indított:
Elmennék és segítseget kérnék a trauma teljes feldolgozásában
Nem mennék el, keresnék más módszereket a feszültség levezetésére: relaxáció, sport
Elmennék elmesélnk a problémámat, de kezelést csak akkor kérnék, ha a jövőben rászorulnék
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Hidd el nem dolgoztad fel, max elnyomtad, ha állandóan rettegsz, hogy rosszul leszel tőle újra az hol feldolgozás? Menj el és fogadd el a segítséget
2022. szept. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

"a pszichiáternél viszont lehet retraumatizálódnék, ha újra beszélnem kellene róla"

. Ez egy probléma a pszichoanalízis számára.


Viszont Te még messze nem felejteted el, dolgoztad fel a traumádat.

2022. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
4%

Én is elmegyek ..màsok miatt akik tönkretettek a jàtékukkal..nem baj most majd perkàlhatok..ezt is a gyerekektől veszem el..ez van..jobb lett volna elöbb hogy ép anyjuk legyen..már jobban vagyok..csak mindog ott a miért?!miért velem?!


Ha visszacsinàlhatnàm az időt amiket eddig feltettek..nem mennék oda dolgozni..

2022. szept. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Az tart vissza a legjobban, hogy idén nem engedhetem meg magamnak a rosszullétet, mert kénytelen vagyok lediplomázni. Lehet elnyomom, de kevésbé vagyok rosszul, mintha újra feltépnénk a sebeket, ami bizonyára megterhelne.

Ideális esetben szerintem is jobb feldolgozni alaposan, de a körülményeket tekintve, nem vagyok benne biztos.

2022. szept. 17. 20:03
 5/7 anonim válasza:
0%
Ez az élet iskolàja nekem kemény 10évet vett el az életemből..és kitudja mi még a tervük pszihoàtriára juttatni hogy képzelgek?nem ezek nem azok max az àlmok..de a tények a szükül a kör..megfordulsz és az szur hàtba akit közel engedtél magadhoz..na ezt nehéz feldolgozni..és ha kértem ne foglalkozzon velem sem àll le..
2022. szept. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A trauma után majdnem 1 évig vállalhatatlan állapotban voltam, nem tudtam ellátni a hétköznapi feladataimat, az egyetemet szüneteltetnem kellett, az öngyilkosság is megfordult a fejemben. Utána jobban lettem, de nem akarom még egyszer átélni azt a borzalmas időszakot.
2022. szept. 17. 20:09
 7/7 anonim válasza:

Kitartás ..

De nem jo elnyomni..én bànom màr nem tudtam elmenni elöbb-anyagiak miatt..mert 10éve vegetàlok..ott fenyitjàk majd a szemem mert naiv is vagyok..ujbol meleget és fényt akarok a régi életem .. a multat meg elfelejteni.. már megbocsájtottam azoknak akik kihasználtak magamnak nem tudok..és vannak beszélgetések amikre nem emlékszek emlékezni akarok ha kell akkor hipnozissal de màr utannajàrok mi történt még velem mit rejtettem el ennyire mitől rettegtem stb

2022. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!