Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beképzelem magamnak a legrossz...

Beképzelem magamnak a legrosszabbakat?

Figyelt kérdés

Nehéz megfogalmazni a pontos problémát, leírom a legutolsó példával az életemből, hátha úgy érthető. 2 hónapja pozitív lett a terhességi tesztem, de akkoriban láttam, hogy egy youtuber elvetélt, mindjárt szöget ütött a fejemben, h biztos nálam sincs valami rendben. Elkezdtem barnázni, utánaolvastam amiket ott leírtak mindet azonnal tudtam, hogy velem is így lesz tuti. Végül tényleg elveszítettem a babát, meg kellett műteni. Utána arról olvastam, hogy sokaknak nem sikerül jól a műtét, újra kell műteni. Innen már szorongtam, h engem is újra kell majd műteni. 10 nap elteltével újra műtöttek.

Nem tudom mennyire érthető, de elolvasom valaki (valakik) életútját és azonnal ráhúzom a saját életemre, szorongok miatta, aztán sokszor be is jön sajnos a baj....nem akarok ilyen lenni! Bele lehet bolondulni. Szerintetek?


2022. nov. 25. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos a stressz az egyik legnagyobb gyilkos az ember életében. Nem csak hormonálisan változtat meg, hanem mentálisan is.

Itt a tudatalattira gondolok. Amilxen üzenetet közvetítesz neki, abba az irányba halad. Nem ismeri a kérdőjelet és nagyon primitív része az agyunknak. Mindent kijelentő módban érzékel és a szavakat/gondolatokat parancsként kezeli.

A "Nem fogok elvetélni" mondatból a vetélést érti meg csak. Ugyan így a nem vagyok BETEG mondatból is.

A lényeg, hogy a gondolataidat kell rendezned és kezdetben gyógynövényes szorongás csillapítókat szedned. Felejtsd el a kattogást a priblémáidon mert azzal generálod őket. Pozitívan gondolkodj és amikor mantrázol valamit akkor pozitív szót használj.

Egészséges

Boldog

Stb stb

2022. nov. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!
2022. nov. 30. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!