Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az orvos által előírt kis...

Ha az orvos által előírt kis dózisban szedtem a rivotrilt bő két hétig, akkor okozhat elvonási tuneteket ha hirtelen hagyom el? Vagy ennyi idő még kevés a függőség kialakulásához?

Figyelt kérdés
Első héten reggel délben fél mili, este 1 mili. Második héten nappal a fél milis tabi felét kellett reggel délben, este fél mili. Ez a harmadik hét amikor nappal már nem szedem csak este fél mili. Tegnap már annak is csak a felét vettem be. Ma már nem akarom bevenni mert azt érzem nincs rá szükségem csak tompabb vagyok tőle kicsit masnap. Szerintetek szedjem még pár napig a fél milis tabi felét, aztán negyedét mielőtt elhagyom? Vagy ennyi idő alatt még nem alakult ki fuggőség és simán elhagyhatom? Amúgy semmi bajom nincs annak ellenére se hogy csökkentem az adagot

2022. nov. 26. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Okozhat
2022. nov. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Nem! Ahhoz sokkal nagyobb dózis és több idő kell. De valamiért csak felírta az orvos. Ne te határozd meg, hogy nem szeded. Beszélj vele. Különben bazi nagy körforgásba kerülhetsz, ami sokkal-sokkal rosszabb lesz. Én már csak tudom, mert jártam ebben a cipőben.

Hallgass az orvosra, majd ő tudja, mikor nem lesz rá szükséged. Ez a mennyiség - egyelőre - elenyésző. Gyógyulást kívánok!

2022. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Az aktuális pszichés állapotodat kellene pontosan naplózni és annak alapján határozni.
2022. nov. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Régebben is volt már nehéz magánéleti idoszakom, amikor panikrohamok jöttek rám, és akkor is rivóval meg mirtazapinnal (antidepi amit már elhagyhattam hirtelen abbahagyással) gyógyítottak meg, de akkoriban az másfél hét volt, akkor a rivót is egyik napról a másikra hagytam el gond nélkül. Most megint hasonló helyzetbe kerültem de ezúttal már két és fél hete szedem a rivót, ezért tettem fel a kérdést. A magánéleti gondok megoldódtak már fejben is rendberaktam magam és amióta csökkentem az adagot, nem jött vissza a szorongás, úgyhogy gondolom nem lesz ebből már gondom. Az orvos szerint még egy hétig feleznem kéne ezt a kis adagot is, de érzem hogy így nem tudnék addig dolgozni mert kihat masnap az autó vezetésre, (sofőr vagyok) bizonytalanabb vagyok tőle, ezért akarom minél előbb elhagyni hogy újra dolgozhassak. Úgy érzem már nem kell a szer, jól leszek nélküle is. Örülök hogy nem kellett huzamosabb ideig szednem. Köszi, sziasztok
2022. nov. 26. 16:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Na voltak elvonasi tunetek? Vagy barmi ?
2023. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!