Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Lelkisegély-szolgálatnak mi...

A Lelkisegély-szolgálatnak mi értelme van, ha az ember a nincstelenség vagy egy súlyos betegség miatt tervez öngyilkos lenni? Csak én érzem képmutatónak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel Példa Jani 90-es IQ-val és súlyos reumatológiai betegséggel küzd és a betegsége már olyan súlyos, hogy a minimálbéres szalagmunkáról is elküldik 45 évesen, mert egyszerűen nem bírja.

Már 8 hónapja nem talál munkát (amit fizikálisan el tud végezni, de eleve fel se veszik meg vissza se jeleznek sehonnan) már mindent kiköttettek, már a lakásából is kizavarták, szülei rég meghaltak és semmi barátja/ismerőse akik akarnának esetleg segíteni.


Példa Jani a 4 fokos hidegben az aluljáróban fekszik és tegyük fel, hogy a telefonja még megvan mert a hajléktalan szállón feltudja tölteni.


Ha felhívja a Lelkisegély szolgálatot, mit fog vele elérni?

Adnak neki fix alapjövedelmet? (ugye dolgozni már nem tud rokkantan)

Esetleg beadják szociális otthonba és utána már létbiztonsága lesz?


Vagy ha Példa Jani még munkanélküliként felhívta volna a lelkiseket, akkor ők adtak volna neki valami munkát (a fogyatékossága dacára) amiből nem kerül az utcára?


Röviden kérdezve: A Szabó Péter féle motivációs lelki bullshit-oláson kívül a Lelkisegély-szolgálat milyen GYAKORLATI SEGÍTSÉGET tud adni az elesetteknek?



2022. nov. 27. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer már hívtam őket, és értelmes dolgokat mondtak, akkor, abban a pillanatban sokat segített. És erre is való. Átmeneti segítségre, amikor nagyon mélyen vagy, és nem tudsz azonnal pszichológushoz menni. Nagyon nem Szabó Péter szinten volt.
2022. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát amúgy vannak ilyen foglalkoztatók kifejezetten sérült embereknek, csak utána kell járni, hogy hogy is működik, meg csak szinte zsebpénzt adnak. De segíthet a lelki egyensúlyodat valamennyire helyre állítani. Szerintem érdeklődj utána, hogy "hallottad, hogy van ilyen", mit tudnak javasolni.
2022. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom miket mondanak, de a neve szerint lelki segély, nem életmegoldó szolgálat.
2022. nov. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

A telefonos lelkisegély egyetlen célja, hogy az aktuálisan szuicid gondolatokkal küzdő embereket megpróbálja meggyőzni arról, hogy várjanak másnapig és keressenek segítséget. Gyakorlati segítséget nem tud adni, de nem is feladata - ahhoz a fájdalomcsillapítóhoz tudnám hasonlítani, amit beveszel ha fáj a fogad, mielőtt másnap elmennél fogorvoshoz.


Kérlek, ne hozd fel itt Szabó Pétert - a krízisintervenció nem bullshit, nagyon komoly dolog, konkrétan akár a túlélést is jelentheti.


A hosszú távú segítség nem a telefonos lelkisegély feladata, nem is lehet tőlük elvárni.


Példa Jánosnak ideális esetben már munkanélküliként találkoznia kellett volna olyan szociális munkással, aki segít neki munkát találni, szociális jellegű "munkásszállón" elhelyezni. Ugyanígy a hajléktalanszállón is kellett volna kapnia ilyen segítséget. Sajnos ez a gyakorlatban nincsen így, ha találkozik is szociális munkással, ő nagyon túlterhelt és nem sok lehetősége van megfelelő foglalkoztatást találni Jánosnak. Lyukas a szociális háló, de ezt nem azokon kéne számon kérni, akik még próbálnak tenni valamit, és nem is a telefonos lelkisegélyen, aminek tényleg csak az "elsősegély" a feladata.

2022. nov. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: Elhiszem, hogy a szoc.munkások túlterheltek és valójában a diktatúra által teremtett munkajogi/szociális környezet miatt reménytelenek az emberek, de ezért is gondoltam arra, hogy nem sok segítséget remélhet egy olyan ember, akit a munkaerőpiac amúgy már kitaszított magából.
2022. nov. 27. 17:08
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Jáj diktatúra :D Bezzeg a szociba senkit se rugtak ki a gyárbú és nyugodtan lehetett a buktára várni az udvaron :D
2022. nov. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Példa János menjen ki valahogy Bécsbe és ott gondját viselik. Komolyan.
2022. nov. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez vicces, én vagyok Példa Jani..

Dehogy tudtak segíteni,a krízisintervenció elég lagymatag volt, érezhetően nem érdekelte, mintha egy géppel beszélnék, mintha nem is fogná fel, milyen komoly a helyzet. Az orvosok sem tudtak segiteni, rengeteg felrekezeles és hanyag műtét hozzájárult, hogy ide jussak.

2023. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!