Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a magánéletben...

Mit tegyek a magánéletben jelentkező kontrollmániámmal?

Figyelt kérdés

2 komolyabb kapcsolatom volt, de mindkettőnél előjött ez a kontrollálásra való hajlam. Ez az életem semelyik más területén nem jelentkezik (legalábbis nem jelentősen, nekem eddig ebből nem volt konfliktusom), de a párkapcsolataimban ez mindig megjelenik.


Én is ugyanúgy szenvedek ettől, de mégsem tudok leállni vele. Egyszerűen nem bírom elviselni, ha nem én diktálok egy kapcsolatban, és azt az érzést utálom ha úgy érzem, nem én hordom a nadrágot. Tudom, hogy hivatalosan két egyenlő fél vesz részt a kapcsolatokban, viszont én mégsem tudok egyenlő pozícióba kerülni. Szeretem, ha úgy vannak a dolgok, ahogy én elképzeltem. Itt fontos megemlíteni, hogy én szeretem a napjaimat is beosztani, eltervezni mikor mit és hogyan csinálok, és nem szeretem, ha egy másik féltől függök ilyen szempontból is és a másik kavarása miatt az én programom is borul vagy esetleg félre vagyok téve, mert a másiknak közbejön valami.


Tudom, ez beteges. Jártam pszichológusnál, többnl is, más okokból kifolyólag, de őszintén én nem igazán gondolom, hogy túl sokat segítenének nekem.


Lehet nem hiszitek, de eléggé szenvedek ettől az egésztől, mert sokszor okoz felesleges feszkót, idegeskedést, szomorúságot.



2022. dec. 1. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem tudsz vele mit kezdeni! Max olyan társat találni akitnem zavar!
2022. dec. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%
Semmi köze a kontrollmániának ahhoz, hogy magad akarsz gazdálkodni a saját időddel, és hogy nem szereted, hogy más felborítja. Ez teljesen normális. A tényeges kontrollmánián meg csak te tudsz toleranciával, elfogadással, öregedéssel változtatni, feltéve, hogy akarsz.
2022. dec. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
17%

" Szeretem, ha úgy vannak a dolgok, ahogy én elképzeltem. Itt fontos megemlíteni, hogy én szeretem a napjaimat is beosztani, eltervezni mikor mit és hogyan csinálok, és nem szeretem, ha egy másik féltől függök ilyen szempontból is és a másik kavarása miatt az én programom is borul vagy esetleg félre vagyok téve, mert a másiknak közbejön valami."



És mi van, ha a párod UGYANÍGY gondolkodik??? Neki nem jár ugyanez a kiváltság, amit magadnak megkövetelsz?????


Csak egyszer végiggondolnád, és visszavennél, talán fejlődőképes lehetnél. Olybá tűnik, mintha nulla empátiád lenne.

2022. dec. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!