Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A személyiségzavarnak vagy a...

A személyiségzavarnak vagy a pszichés problémák kialakulásában mekkora szerepe van a szülőknek?

Figyelt kérdés
Lehet hogy a szülő valamilyen viselkedés mintája lemásolódjon és fölerősödjön?

2022. dec. 4. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Nyilván valószínű, de felnőttkorban tudatosan lehet és kell dolgozni azon, hogy a gyerekkori káros hatásokat személyiségfejlődéssel felülírjuk.
2022. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Manapság a világon mindenért a szülő a hibás. Ha 40 évesen gödörbe lépsz és eltorik a lábad, arról is anyad tehet
2022. dec. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Psycho ***** válasza:
26%

Kicsit úgy érzem ez két külön kérdés, így mindkettőre válaszolok:


Igen, a szülők nagyon komoly mértékben felelőssé tehetők a személyiségzavarok kialakulásában (még akkor is, ha nincs ott rossz szándék). Nyilván a gének is hozzátesznek, de a rossz kisgyermekkori környezet a fő indok.


A viselkedéses minták pedig kifejezetten gyakran adódnak tovább - ez az egészséges embereknél is így van, szóval nem kell rögtön rosszra gondolni. Persze ezek tudattalan folyamatok.

2022. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Igen, a legtöbb személyiségzavarnak köze van bizonyos gyermekkori traumákhoz.
2022. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2%

Kva sok…

Főleg ha az egyik szülő egy ideggyenge életképtelen szar

2022. dec. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3%
Sajnos mivel boldog boldogtalan vállalhat gyereket, és nincs nevelési tanfolyamhoz kötve, ahol meg van tanítva, hogy hogyan kell egy gyereket nevelni, ezért rengeteg traumát szenved el a gyerek, aminek következtében nárcisztikus lesz pl
2022. dec. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Például anyám szeret szorongani és másokat is megijeszteni. Vagy szeretné elhitetni a környezetével, hogy körülötte forog a világ és próbálja is úgy szervezni a dolgokat. Akkor én ezt észrevétlenül eltanulhatom? Még úgy is lehetek ilyen, hogy én nem látom, hogy ilyen a viselkedésem, még ha önvizsgálatot tartok, és megmagyarázom magamnak miért keveredem olyan helyzetekbe ahol aztán csak nekem lehet igazam, közbe én vagyok a hülye? És ha nem tudok róla, olyanokat hibáztatok ezért, akik nem is hibásak? Hogy lehet ezeket feltárni, ha nem tudom hogy a szüleimet mi mozgatja?
2022. dec. 5. 00:48
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Pszichológussal. És különköltözéssel. Én akkor jöttem rá, hogy szegény anyám milyen káros, amikor elköltöztem otthonról. Pontosabban egy évvel utána, amikor a covid 3 hónapos lezárás miatt haza kellett költözzek, és minden reggel arra mentem le, hogy ül a kanapén, és kb remegő ideggel nézte a tvt, hogy mostmár nem 50,hanem 52 covidos van intenzíven. Ekkor elkezdtem agyalni rajta, hogy lehet nem oké, ha ennyire stresszel az ember mindenen. Én pedig, mint ő is, mindenen stresszeltem. Falramászok most is, amikor elmegyek otthonról, hogy azt kapom, hogy vigyázzak magamra, és nem azt, hogy érezzem jól magam. Régen gyerekként természetes volt, mert ebben nőttem fel. Ma már tudom nem normális. Pár év alatt sikerült legyűrnöm a szorongást, de még mindig nem merek megszólítani egy lányt utcán kávézóban bárhol... Szóval van még min dolgoznom
2022. dec. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!