Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet depressziós egy olyan...

Lehet depressziós egy olyan ember akinek nincs olyan rossz élete?

Figyelt kérdés

Tehát ha valaki nem éhezik, van hol laknia. Rólam van szó nem vagyok még diagnosztizálva, időpontra várok de a depresszió összes tünete megvan meg még más is...

Szerintem régi rossz emlékek, bántások miatt lettem ilyen, félős gyerek voltam, nem mertem beszélni róla ha valami bajom volt.

Tegnap össze vesztem egy családtagommal aki azt mondta: Nem értem miért vagy ilyen rohadtul depressziós csak a kifogásokat keresed.

Ez elgondolkodtatott, hogy lehet akkor meg se érdemlem a segítséget csak szar, gyenge ember vagyok, azt éreztem meg kellene halnom.

Igaza lehet? Tehát neki rosszabb élete volt mint nekem, alkoholista apa, drogos testvér bár utóbbival nekem is volt szerencsém találkozni elég sok problémát okozott a családban... Amikor ő volt gyerek volt, hogy nem volt mit enniük.

Nem tudom most jogosan vagyok e mérges, hogy ezt mondta.



2022. dec. 5. 10:58
1 2
 11/18 Senior Séf ***** válasza:
13%

Minél jobb élete van valakinek, annál könnyebben lesz depressziós. Akinek "jó" élete van, nem kel korán, heverészik egész nap, nem csinál, nem alkot semmit, megveszi a drága készkajákat, stb. Miért baj ez?

A kora reggeli napfény ragyogó dopaminforrás. Némi mozgással a szerotonint is fel lehet turbózni. A jól végzett munka ugyancsak jó örömforrás. A helytelen táplálkozástól meg felborul a bélflóra, ami nagyon sok esetben depresszió formájában manifesztálódik. (Főleg, ha a Dialister és Coprochoccus fajok pusztulnak ki.)

2022. dec. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
26%
Egy kedves ismerősöm azt mondta rám, hogy született optimista vagyok. Nem tudja hogy pár hónapja majdnem öngyilkos lettem. Aztán elgondolkodtam, hogy vajon egy optimista lehet-e depressziós? :-D
2022. dec. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
26%
Egyik legjobb barátnőm tudja, hogy gyógyszeresen kezelnek. Erre múltkor azzal példálózott önkénteskednem kéne valahol, mert egy ismerősének segített más színben látni a világot... nem volt türelmem azt mondani neki, hogy szép, hogy elfelejtette, hogy én is önkénteskedem, tudom miben élnek mások (nem saját lakasban, mint én), mégis depressziós vagyok... :( Szóval aki ilyenekkel példálózik hogy nincs miért szomorúnak lenned, mert van mindened, az úgysem érti meg ezt a betegséget...
2022. dec. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%
Tudom hogy közhelyes de én is megjártam a depresszió 66 bugyrát, nekem ez a vírusos időszak olyan volt hogy reggeltől estig tudtam volna sírni, de mindenen. Tiszta érzelmi %@$#$ vagyok amúgy, de ha találsz valamit, vagy valakit aki elvonja a figyelmed jobb lesz. Lehet ez egy kutya is, egy hörcsög vagy egy papagáj. Nekem egyszer azt mondták hogy ilyenkor ne magammal foglalkozzak. Legyen valami aminek te viseled a gondját. Amiért felelős vagy. És találj ki új dolgokat neki, vagy vele. Velünk szerintem az a baj, hogy sokszor csak létezünk, és csak vagyunk, túl hosszú ideig, aztán arra jutunk hogy ez nem jó. De kell valami ami magad miatt és más miatt is örömmel tölt el. Ami elzavarja a múltad. Nem tudod elfelejteni ami veled történt, úgy ahogy én vagy más se akivel valami megesett sajnos. De fel tudod dolgozni, és ehhez néha elég ha valakivel vagy valamivel az ellenkezőjét csinálod. Nem kell másnak megértenie téged vagy a problémádat. A lényeg hogy legyen aki meghallgat, de te vagy a saját életed kovácsa. Ha az élet egy barom nagy vasrúddal akar el!'csázni akkor tedd a tűzbe s csinálj fegyvert belőle magadnak. Mert így lesz tovább és mindig, MINDIG! Megéri.
2022. dec. 9. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
Csak egy olyan ember lehet depressziós, akinek nincs olyan rossz élete. Nézd meg cigókat. Szar életk van, mégse depressziósak. Ez egy jóléti betegség.
2022. dec. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%
15# Hát ezt nem tudom, de olvastam egy tanulmányt, ami arról szólt, hogy melyik nép önképe milyen a környező országokban. A cigányoké volt a legnegatívabb.
2022. dec. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy van akinek rosszabb a sorsa, attól még a kevésbé rossz is rossz, lehetsz depressziós, nem az ételed mennyiségétől függ
2022. dec. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés mögött inkább az van szerintem, hogy az ember úgy érzi, hogy semmi oka arra, hogy rosszul érezze magát, mégis így érez, és emiatt még bűntudata is van. Elég alap depis gondolat, hogy az ember még azért is utálja magát, hogy nem érzi jól magát. :-)

"Pedig mindenem megvan" Hát valami mégis hibádzik. De ez lehet valami ősi, gyerekkori dolog is, amiről azt hiszed, hogy rég volt és már nem érdekes, közben mégis rágja a lelked.

2022. dec. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!