Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitol depresszios az ember?...

Mitol depresszios az ember? Nekem nincs okom ra.2 gyönyörű lurkom van, boldog hazassagban élek. Ert nyaron egy stressz azota felelmeim vannak. H tudom legyozni? Keveset mosolygok es félek mindentől. Pl h etelre is allergias leszek es enni is félek.

Figyelt kérdés
2018. okt. 15. 05:08
 1/5 anonim válasza:

Ha tudod mióta van, talán át kell gondolnod és rendezned magadban azt a bizonyos traumát. Mindenkinek vannak rossz időszakok az életében, ezeket meg kell tanulni kezelni, ez nem jelenti azt, hogy depressziós vagy. De sokat segíthet ha belátod hogy nincs okod rá és próbálsz pozitív lenni.

Ugyanakkor ha tényleg depresszióról van szó, az akár a tested kémiája miatt is lehet. Ha nem múlik, érdemes segítséghez fordulni.

2018. okt. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mit jelent a test kemaiaja?
2018. okt. 15. 09:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs elég neurotranszmitter (ingerületátvivő kémiai anyag) az agysejtjeid szinapszisainál (találkozási pontok), ami továbbítaná az elektrokémiai ingerületet két agysejt között. Ilyenkor aztán egy sor furcsa dolog történik az emberrel, pl depresszió.


Mintha hallásvédő füldugóval akarnál halk zenét hallgatni.

2018. okt. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehat vmi hianyzik amit tudok pl vitaminnal vagy etellel pótolni?
2018. okt. 16. 09:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A táplálkozásunk, a stressz nagyon sok mindenre hatással van a szervezetünkben.Előfordulhat, hogy a bélflóráddal van probléma, a káros bélbacik kerültek túlsúlyba és ez is okozhat többek között depressziót, szorongást is. Pár napja voltam egy orvosi előadáson ahol a probiotikumok kapcsán erről is beszélt a doktornő. Nagyon sok szempontból az egészségünk megőrzése érdekében fontos a hasznos bélflóra fenntartása. A statisztika szerint a magyarok hasznos bélflórája átlag 12%-on van, ami rengeteg problémát okoz.

Próbáld ki és fogyassz minőségi, nagy csíraszámú és sokféle bélbacit tartalmazó probiotikumot és mellé prebiotikumot, hogy jobban elszaporodjanak.Az ismeretségi körömben is jó pár embernek segítettek különféle gondok esetén. Én is ilyet fogyasztok megelőzés céljából.

A depresszióra még van pár jó gyógynövény, természetes anyag, ami segíthet és más szempontból is hasznosak, mint pl a méhpempő, a lycium, a ginkgó stb. persze ezekből is érdemes minőségit választani.

Jobbulást!

2018. okt. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!