Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan maradjak életben?

Hogyan maradjak életben?

Figyelt kérdés
2 éve depressziós vagyok s derealizációs zavarom volt sokáig, nem mentem orvoshoz, tudom hogy kellett volna. Az iskolát ott hagytam mert nem voltam képes semmire, hónapokig a besötétített szobámban ültem, semmit nem csináltam, de rengeteget aludtam. Ma már éppen csak túlélek, a derealizáció elmúlt. De én már nem tudom meddig bírok kitartani, amikor nagyon rosszul voltam megfogadtam magamnak hogy nem leszek öngyilkos mert nem tehetem ezt a szeretteimmel, s talán most már nem is lennék rá képes de volt egy időszak amikor meg tudtam volna tenni, akkor voltam a legrosszabbul. Vagy igazából nem is tudom melyik a rosszabb, nagyon depressziósnak lenni vagy az hogy most már nincsenek érzéseim s elfelejtettem az egész eddigi életemet, nagyon halvány emlékeim maradtak. Attól tartok ez az állapot visszafordíthatatlan, na de akkor mit tehetek? 18/L
2022. dec. 5. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Hogy nem merül fel benned, hogy pszichiáterhez menj??? Mire számítasz? És hol vannak a szüleid, amíg te élet és halál mezsgyéjén csapódsz ide-oda? Hol voltak a szüleid hónapokig, amíg nem csináltál semmit? Holnap reggel pszichiátria! Először, gondolom, csak időpontot adnak. Meg fogom kérdezni, hogy kértél-e.
2022. dec. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Ebben a sztoriban hol vannak a szüleid, ezt hagyják? Jó, hogy 16 éves kor után nem vagy tanköteles, de attól még ha nem is vették rögtön észre, hogy baj van, csak forszírozták az iskolát. Nem szoktatok beszélgetni?

Orvosra van szükséged azonnal!

2022. dec. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Ez az állapot visszafordítható. Nekem is hasonló volt (anhedónia, az érzések megszűnése, derealizáció, deperszonalizáció stb.), amivel évekig kínlódtam, mert nem is tudtam, hogy betegség. Azután valahogy mégis eljutottam egy pszichiáterhez, aki ellátott gyógyszerrel, ami néhány hónap alatt egész jól rendbehozott. Tanulság: Mielőbb kérj szakszerű orvosi segítséget!



Ui.: Ezúton is üdvözlöm azt a kretént, aki válogatás nélkül minden választ lepontoz a "Mentális egészség" alkategóriában.

2022. dec. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem szoktunk beszélgetni a szüleimmel ilyen dolgokról, ők azt hitték hogy lusta vagyok, de igazából nem nagyon érdekelte őket szerintem, volt nekik elég bajuk egymással is, meg lehet észre sem vették hogy komoly baj van, úgy tettem mintha jól lennék.
2022. dec. 6. 00:25
 5/8 A kérdező kommentje:
3. Örülök ha visszafordítható ez az állapot, köszönöm a választ, orvoshoz fogok menni.
2022. dec. 6. 00:27
 6/8 anonim válasza:
38%

Szia! Kezdj el sportolni, és próbálj, mindenáron olyan hasznos dologgal foglalkozni, tanulni, melózni, amit szeretsz, és, pénzt keresel vele…

Az élet szép, és, sajnos, csak 1 van belőle…

2022. dec. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Elmentél?
2022. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező, ha beszélgetni szeretnél, a Kék Vonal Lelkisegély szolgálatot ajánlom:

[link]

2022. dec. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!