Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől válok ilyenné, gyógyítha...

Mitől válok ilyenné, gyógyítható-e és ha igen, kihez fordulhatok segítségért?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden és érthetően leírni a problémámat. Adott az alábbi szitu:


Megállít egy rendőr és igazoltat, büntet, stb, tehát elkezdődik egy intézkedés velem szemben és ekkor, az esetek többségében, rámjön egy önkéntelen remegés. Kibillenek az addigi stabil lelki egyensúlyomból és kontrolálhatatlanul elkezd remegni a kezem.


(Alapvetően egy intravertált ember vagyok, már-már antiszocnak is nevezhető. Rossz gyerekek voltunk a húgommal és anyánk általában engem ért el a verésekkel, retorziókkal a tetteinkért.)


Mitől lehet ez a kézremegés, már-már görcsös idegesség nálam, gyógyítható-e ez és ha igen, ki tudna segíteni a gyógyítási folyamatban?


(Apám is pontosan ilyenné válik ezekben a szitukban, nyilván tőle örököltem.)



2022. dec. 8. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Hát nem tudom. (Pl én drogos vagyok, engem rendszeresen igazoltatnak.) Szerintem úgy van ez hogy ha sokat vagy ilyen helyzetben egy idő után megszokod...
2022. dec. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Ez nem betegség. Úgy hívják stressz. Érteni kell a biológiai folyamatot, és akkor kevésbé aggasztó. A rendőri igazoltatást az emberek 99%-a nagy stresszként éli meg. Az agy érzékeli, hogy helyzet van, a mellékvese adrenalint lök a vérbe, és ez okozza a remegést. Ugyanezt érezték az ősemberek, amikor eléjük ugrott egy medve az ösvényen. Idegesség, izgulás, lámpaláz, sok neve van. Szélsőséges esetekben pánikrohamig fokozódhat, ami egy szorongásos roham.

A szó hagyományos értelmében nem kell gyógyítani, mivel nincs mit. Ha zavar a dolog, több dolgot is tehetsz. Igyekezzél minél több feszült helyzetbe belemenni, egy idő után hozzászoksz, és csökkenni fog a szorongás. És az idegrendszert is lehet edzeni, nyugtatni is. Rendszeres sport, relaxálás, jóga, meditálás, stb. B komplex vitamin, omega 3-6 is idegerősítő.

Viszont óva intelek a nyugtatók és antidepresszánsok szedésétől! Hosszú távon kifejezetten gyengítik az idegrendszert, és sok egyéb kárt okoznak.

A könyvtárban roskadásig vannak a polcok stresszkezelő technikákkal, mentálhigiénés, önismereti, önsegítő könyvekkel, jó olvasgatást.

2022. dec. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Alacsony stressztűtő képesség szerintem. Énnekem is ilyen van, apámtól örököltem aki piával kúrálta magát (belehalt) úgyhogy ez nem jó kúra. Hasonló emberek társaságában, ha kibeszéled, megosztjátok a félelmeiteket, szerintem jobban lehetsz. Egyet tudok, Nap-Kör, 1082 Nap u 25. Interneten megtalálod az elérhetőséget, sok csoport van. +36/30/643 1614, hívható délutánonként 13.00-20.00 között, ha nem veszik fel, visszahívnak. Ettől eltérő időpontokban üzenetrögzítő működik
2022. dec. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Krónikus stressz...?
2022. dec. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es vok.

De hogy ne keljen keresgélned könyvekben én leirom neked mit tehetsz ilyenkor,mert én ilyen jó ember vagyok :D

1-Ha tapasztalod a fenti dolgot,esetleg gyomrodban is érzed stresszt,következőt kell tenned:

Vegyél lassan mély lélegzetet, 4 másodpercig szivjad be(számold magadban),2 lassú másodpercig tartsd,majd megint 4 másodpercig engedd ki.Mindeközben ne csinálj semmit,pl ne lóbáld a kezed,ne gondolkodj azon hogy be e csuktad a tyúkokat,ne nézelődj jobbra balra,ne gondolj arra milyen árat szab ki a rendőr,hanem csak a légzés hangjára koncentrálj.Mintha egy matek feladat lenne és próbálsz figyelni rá.

Na és ezt a folyamatot csináld meg még LEGALÁBB 3X egymás után és elfogmúlni.

Ezt tudod rövid távra tenni.

Hosszú távra meg szedjél valami természetes stressz oldót,mondjuk ashwaganda tablettát.

2022. dec. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!