Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegség...

Milyen mentális betegség lehet ez?

Figyelt kérdés
Szülei korán elváltak, nagyszülei nevelték fel, sokszor egyedül volt. Gyermekként állatot kínzott, és lőtt agyon. Általános iskolában rengeteg probléma: hiányzás, alkoholfogyasztás, dohányzás, betörés, lopás, rongálás, késsel támadt a társaira akik zaklatták, emiatt fegyelmi tárgyalás. Középiskolában zaklatás miatti rendőrségi ügy, felmentették, később zaklatta egy tanárát, de nem történt feljelentés, rengeteg hiányzás, közokirat-hamisítás, alkoholfogyasztás tanórán. Késői kamaszkorban gyújtogatás fordult elő. Napjainkban, igyekszik meghúzni magát, normális emberként élni. Nincsenek barátai, és hosszútávú céljai. Munkahelyeit hamar megunja, sűrűn váltogatja. Ritkán fantáziál erőszakos cselekményekről, és néha dühkitörésekkel küzd.

2022. dec. 9. 21:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%
Pszichopata?
2022. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
63%
Szociopatákra pl. jellemzőek ezek, amiket itt leírtál. Az "igyekszik meghúzni magát" azért van, mert valami bajba keveredett nemrég, vagy ténylegesen meg akar változni és jobb ember akar lenni?
2022. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
60%
Talán antiszociális személyiségzavar.
2022. dec. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

"Az "igyekszik meghúzni magát" azért van, mert valami bajba keveredett nemrég, vagy ténylegesen meg akar változni és jobb ember akar lenni?"


Csak azért viselkedik, mert nem akar börtönbe kerülni.

2022. dec. 9. 21:31
 5/27 anonim ***** válasza:
61%
1-es vagyok, az antiszociális személyiségzavar kategóriába tartoznak a pszichopaták és a szociopaták is, több mint valószínű, hogy ő valamelyik a kettő közül. Nem tudom, hogy ez az illető te magad vagy, esetleg hozzátartozód, de ezek az emberek sosem változnak meg.
2022. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, hogy ez az illető te magad vagy, esetleg hozzátartozód, de ezek az emberek sosem változnak meg."


Rólam van szó. Sajnos nagyapám is ilyen volt, akkor lehet örökletes.

2022. dec. 9. 21:41
 7/27 anonim ***** válasza:
72%

Volt már itt egy hasonló kérdés, nem te voltál az?

Nem tudom, mennyi idős vagy, de egyedül az antiszociális személyiségzavarnál (nem teljesen ugyanaz, mint a pszichopátia) figyelték meg azt a tendenciát, hogy minél idősebb az illető, annál jobb a prognózis. Borderline-nál lehet spontán remisszió, utána visszaesés, és ez ciklikusan változhat, de ez most lényegtelen. Az antiszociális képes proszociálissá válni a jobb életminőség érdekében. Ha intelligens vagy, hidd el, hogy sokat tudsz tenni magadért, ugyanis ha el akarod kerülni a börtönt és a felesleges problémákat, akkor megtanulod jobban kontrollálni az indulataidat. De egyébként mi a kérdés? Láthatóan értetlenül állsz a probléma előtt.

2022. dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy az egyik régebbi kérdésem. Húszas éveim közepén járok. Igyekszem valami önkontrollt tartani, de ígyis félek emberek közé menni, nehogy hülyeséget csináljak. Engem sok dologtól csak az tart vissza, hogy életem végéig börtönben végezném, de néha mégis keresem a bajt. Nem tudom ezek a dolgaim mentális betegség miatt vannak, vagy csak egyszerűen ilyen vagyok.
2022. dec. 9. 22:39
 9/27 anonim ***** válasza:
69%
Nem szeretnél szakszerű segítséget kérni?
2022. dec. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
TB finanszírozott ellátás nálam teljesen kizárt, minden lelet bekerül az EESZT-be, így hátrányosan érintene. Talán magánrendelésre elmegyek anonim módon.
2022. dec. 9. 22:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!