Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan csináljam jól, hogy ne...

Hogyan csináljam jól, hogy ne váljak gyógyszerfüggővé?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kezdeném is az alap problémával: több, mint 17 éve szorongok napi szinten, az utóbbi 5 évben pánikszerű érzés is hatalmába kerít: elmenekülnék, hányingerem van, konstans rettegek (van egy életminőséget romboló fóbiám, ami időnként felerősödik). Pszichológusnál voltam, de több megjelenés után sem éreztem a kötődést (2 embernél voltam) és az anyagi lehetőségeim is erősen végesek, így elmeséltem a fentieket a háziorvosomnak a napokban, mert már 24/7-ben rosszul érzem magam, feszült vagyok, hirtelen is robbanok (csak egymagamban otthon, másokra nem vetítem ki). Erre bár nagyon szabadkozott, hogy ő nem szokott ilyet csinálni, nem is javasolja, de most kivételt tesz és óvatosan, mert rászokom és akkor világvége lesz - felírt egy 0,25-ös Frontint.


Olvasgattam a leírását és nem lettem boldogabb. Nem szeretném még szarabbul érezni magam, se leszedálva, depresszióba süllyedbe pedig szintén nem. Egy amolyan biztonsági vésztartaléknak, lelki megnyugvásnak szánnám a gyógyszert a táska mélyére, de vajon ha csak alkalmanként szedném be is függővé válnék?


Vannak tapasztalataitok? Ti, akik esetleg szeditek (bár abban bízom inkább, hogy nincs rá szüksége senkinek), mit éreztek utána? Aznapra használhatatlanok vagytok, meddig érezteti a hatását? Ha már múlik, nem vág még jobban földhöz?


Más gyógyszereket nem szedek, igyekszem egészségesen létezni (az étkezés ezalól sajnos még kivétel). Férfiból vagyok, 30-as éveimben járok, ha ez számít.


2022. dec. 9. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Ha alkalmanként szeded, nagyon erősnek kellene maradnod érzelmileg, mert rövidtávon nagyon kellemes a hatása, és vágyni fogsz megint az érzésre. Nem is kicsit.


Szóval nehéz erre választ adni. Lehet, hogy kihúznád, ha havi 1 alkalommal vennéd be mondjuk, de brutál akaraterővel fogod csak tudni ezt megvalósítani...

2022. dec. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Havi pár alkalommal kezdtem én is, aztán az életem rosszabbra fordult, nem tudtam aludni, létezni, azota napi szinten szedem, ritka, ha kihagyok 1 napot. Biztos függő vagyok már.
2022. dec. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 Igazából úgy érzem, aki utánam csinálja ezt a 17 évet valaki, annak minden tiszteletem (ismerőseim is ezt mondják). Akaraterő az van, csak már kopik.


#2 És mit tapasztalsz ennyi idő után, van számodra káros (mellék)hatása?

2022. dec. 9. 23:39
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Ha nagyon ritkán szeded be, pl 2 hetente egy szemet, akkor fizikailag nem leszel függő. Az a probléma, hogy a gyógyszertől csudi jól fogod magad érezni, nélküle meg szarul, ezért nem fogsz 2 heteket várni. Mivel nonstop szorongsz, és a benzok ezt elmúlasztják 30 perc alatt, előbb 2 hetente, aztán hetente, majd 2 naponta, végül naponta 2x fogod bevenni, hogy jól legyél. És mire észbe kapsz, hopp már függő is vagy. A függők 90% így lesz az, nem pedig mert hobbiból kapkodják be a gyógyszert. Bizonyított dolog, hogy a benzodiazepin nyugtatók addiktívabbak, mint a heroin. A dokid nem véletlenül nem akarta felírni.

Egyetlen módja van a függőség biztos elkerülésének: ha nem veszel be soha egyet sem.

A jó hír, hogy a generalizált szorongás ellen nagyon sok gyógyszermentes technika van. Macerásabb, mint a bogyókat bekapkodni, oda kell tennie magát az embernek, de működnek, és nincs káros hatásuk.

2022. dec. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4 És ha az embernek nincsenek korlátlan anyagi lehetőségei (tehát csóresz), hogyan tudja ezeket a technikákat elsajátítani?


Járnék én szívesen mindenféle terápiára, ha nem kerülne 50 percenként 15-19.000 Ft-ba...

2022. dec. 10. 00:33
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Az internettel ma már korlátlan infókhoz juthatsz. Keresgélj, mélyülj el benne.
2022. dec. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Én már rá vagyok szokva, minden nap szedem évek óta. Akkor világvége van?
2022. dec. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy tudod elkerülni a rászokást, ha erre "átmeneti megoldásként" tekintesz, a lehető legkevesebbet szeded be belőle (felezhető is!). Ezután több út áll előtted: pszichiáter tud írni antidepresszánst vagy be tud utalni TB-s pszichológushoz. Hosszú távon a nyugtatószedésre nem mondható, hogy nem függőség, akárhogy adagolod.
2022. dec. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4, én aztán nem érzem magam csudijól a xanaxtol, csak megszűnt az erős pánik, meg alszom tőle évek óta

De olyan mellékhatásai vannak hogy a pofám leszakad…

2022. dec. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én most ellent fogok mondani azoknak, akik azt írják, rászoksz mindenképp. Én is csak kb havonta veszek be egyet, ha már nagyon sok a stressz és nem tudom kezelni. Akkor egy két napig totál lenyugtat, jól leszek,és a következő napokban is jobban vagyok, nincs szükségem újabb adagra. És simán kibírom, hogy újabbakat vegyek be. 0,25-öset szoktam bevenni. Inkább csak ilyen tűzoltásnak nevezném, ha gáz van.
2022. dec. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!