Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Eveszavarosok, gyogyultak...

Eveszavarosok, gyogyultak segítenének igy a karacsonyi idoszakban?

Figyelt kérdés

A karacsonyi "kaja panik" elert engem is. Nem tudom hogy fogom tudni kezelni ezt a helyzetet.

(Nalam An+ neha binge)

Segitsegekre, új meglatasokra, tippekre, szokasokra vagyok kivancsi



2022. dec. 10. 01:01
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ex(?)-anorexiásként régen én is rettegtem a karácsonyi időszaktól evés szempontból, de aztán rájöttem, hogy az ünnepi ételeknek se (sokkal) magasabb a kalória tartalma. Szerencsére nálunk nem szoktak lenni nagy lakomák és vendégségek, nincs sok rokonunk. Mindig ettem az ünnepi ételekből, de mértékkel. Nem lesz finomabb, ha többet eszel, sőt, akkor rossz élmény marad meg, míg ha sikerül normál, kisebb adagot enni, akkor még élvezni is lehet az ünnepi ebédet. Egyél lassan, odafigyelve, alaposan megrágva. Az édességeket igyekszem olyankor enni, amikor egyébként is ennék. Pl nem desszertnek, nem pluszban eszem bejglit, hanem 2-3 szelet bejgli a reggeli. Úgyis ennék valamit reggelire. Ilyenkor sem szabad hanyagolni a zöldségeket, gyümölcsöket. És a testmozgást sem. Lehet, hogy a család is szívesen menne veled egy nagy sétára az ünnepi vacsora előtt vagy után. Ha nem, akkor menj egyedül olyankor, amikor épp nincsenek vendégek. Tornázni is lehet. És azért törekedj rá, hogy ne csak az evés körül forogjon az ünnep, főleg ne az evés miatti aggódás körül. Lehet örülni az ajándékoknak, ajándékozásnak, karácsonyfa díszítésnek, az ünnepi fényeknek, lehet pihenni, kikapcsolódni, beszélgetni a családdal, barátokkal, filmet nézni, hobbi tevékenységeket csinálni stb.
2022. dec. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

1. amit nem kérsz, arra nemet mondasz

2. tudsz választani salátát, ha nagyon stresszes a helyzet - nem mindenhol majonézes cuccok vannak

3. vszeg tudják, hgoy beteg vagy (ezt nem lehet titkolni, bármennyire is hisszük), szóval nem éri őket meglepetésként

4. annyit egyél, ami még oké, nem kell túlenni magad semmiből (persze normális, és nem "binge", hanem az éhezés miatt fellépő "enni akarok"-sürgetés a szervezeted részéről).


Gyógyultként nem tudok tanácsot adni, mert nincsenek már evészavaros gondolataim és viselkedésem.

Megeszek bármit anélkül, hogy figyelnék a kalóriára, túlenném magam, vagy éppen csak salátán élnék.


Ez a része neked nem fog menni, mert még beteg vagy.

2022. dec. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"An+ neha binge"

Magyarul?

2022. dec. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as, tökéletesen magyarul írta.
2022. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
Jó, ha nem akarod, hogy többen segíthessenek neki, akkor ne magyarázd el...
2022. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3 a kérdező anorexiás, azaz koplal, fogyni akar annak ellenére, hogy már valószínűleg sovány, de testképzavar miatt nem látja reálisan az alakját. Anorexia egyébként étvágytalanságot jelent, az anorexia nervosa pedig egy pszichés betegség olyan tünetekkel, amiket fentebb írtam.

Binge azt jelenti, hogy időnként falásroham jön rá. Valószínűleg ezzel próbál tenni a szervezete az éheztetés ellen. Nem feltétlenül azt jelenti, hogy ilyenkor óriási mennyiségeket zabál össze, lehet, hogy azt nevezi így, amikor kicsit is elveszti a kontrollt az evés felett, és többet eszik a tervezett minimális mennyiségnél.

2022. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
És mi az a + ?
2022. dec. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 plusz, a kettő együtt. De látom, nem segíteni akarsz, csak kötekedni.
2022. dec. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy valaszoltatok.

En is tudom,hogy alapvetően nem a kajáról kéne,hogy szóljon,de hat azert kattogok ezen a részen is rendesen:/

2022. dec. 15. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!