Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy egy már...

Lehetséges, hogy egy már elmúlt párkapcsolat olyan sebeket ejtett rajtam, hogy úgy érzem, nem vagyok szerethető? Ezek valóban bántások voltak, vagy csak én érzem annak? Érdemes kibeszélnem pszichológussal?

Figyelt kérdés

Ennek a kb. négy éves kapcsolatnak már három éve vége, a másik fél már meg is házasodott, nem vágyom rá.


Akkoriban nekem még lila köd volt, de a múltbéli jelekből mára már úgy érzem, hogy a kapcsolatunk elejétől kezdve ő csak együtt akart lenni valakivel, de nem velem. Ez bennem olyan nyomot hagyott, hogy nem lehetek ezentúl elég fontos senkinek ahhoz, hogy valóban szerethető legyek.


Pl. Budapesten éltünk együtt, de ő olyan munkát végzett, hogy a nyara szabad volt, ekkor nyárra mindig hazament a szülőfalujába dolgozni. Ennek köszönhetően minden nyáron elhidegültünk egymástól. Nagyon sokat dolgozott, emiatt ezeken a nyarakon alig tudtunk találkozni, kb. két-három hetente tudott rám időt szakítani. Volt, hogy meg is írta, hogy már az arcomra sem emlékszik pár hét után.

Na ekkor gondoltam először, hogy mi a f*sz, hogy lehet ilyen? Pedig amikor nem nyár volt, akkor közös lakásban éltünk együtt.


Aztán a kapcsolatunk első évében elmesélte, hogy beszélgetett a barátnőivel, és milyen jó volt tőlük hallani, hogy ők 2-3-5 éves kapcsolatban is szerelmesek a párjukkal, viszont ő már nem érzi a lángolást köztünk. Mondtam neki, hogy ha szeretne, nyugodtan lépjen ki a kapcsolatunkból a saját érdekében, de nem szeretett volna.

Ez volt nekem a második nagy jel, hogy igazából sohasem szeretett, csak egy társat akart.


Ahogy ez lenni szokott, 3 év után megcsalás lett a vége, talált valakit, akivel nem csak szexelni akart, hanem a későbbi beszélgetésünkből kiderült, hogy valóban szerelmes lett belé. Akkor valahogy (és nem tudom, miért?), de összeszedtük a "kapcsolatunkat", és folytattuk a kínlódást. A 4. évnél kiderült, hogy újra találkozik és komplett nyári hétvégéket tölt ugyanazzal a személlyel, akivel korábban megcsalt.

Később az is kiderült, hogy amikor még csak fél éves volt a kapcsolatunk, és nyáron hazament dolgozni, akkor már találkozott azzal a személlyel a munkája során, akivel később megcsalt. Végül vele házasodott össze.


Vágyakozást nem érzek már rá, viszont nagyon mély nyomokat hagyott bennem, hogy amíg felépült az ő külön kapcsolatuk és kiteljesedett a szerelmük a mellettem töltött évek alatt, miért kellett velem a kamu párkapcsolatot fenntartani, és éveket elvenni tőlem?


Azóta bárkivel találkoztam, keresem a kifogásokat, és a jeleket arra, hogy csak kamu az érdeklődése felém. Volt, hogy elküldtem magam mellől olyan embert, akinél utólag jöttem rá, hogy ő már igazán akart volna szeretni.


Érdemes kibeszélnem pszichológussal?


2022. okt. 8. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes.
2022. okt. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne rossz legalább egyszer elmenni egyhez. Ha segít akkor menj többet.
2022. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes.


Sajnálom… Kitartás!

2022. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!