Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes pszichológushoz járnom?

Érdemes pszichológushoz járnom?

Figyelt kérdés

Egy ideje depresszióval, szorongással, indokolatlan szégyenérzettel küzdök.

Ezt frontinnal, xanax-szal igyekeztem enyhíteni. Már teljesen szürreális adagoktól sem érzek semmit. Amit érdekesnek találok, hogy hetek kihagyásával sem "kattogok", nem létszükséglet szednem. Szeretnék viszont valami értelmesebb megoldást találni.

Teljesen elvesztettem a motivációm minden téren, a boltba elindulásra is órákig győzködöm magam. Egyáltalán nem sajnáltatom magam, kívülről csodásnak néz ki az életem, de nekem már egy szenvedés lett minden nap.

Kicsit szkeptikus vagyok a pszichológiával kapcsolatban, esetleg valakinek volt pozitív tapasztalata a témában?



2022. nov. 30. 01:15
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Pedig többet ért volna ha oda mész mint ezeket a szarokat szeded. Nem is tudom hogy jössz ki belőle.

Én nem értem miért nem tudtok elmenni pszichológushoz, pszichiáterhez, ha szemészetre, onkológushoz, kardiológushoz meg elmentem?

Mindenből ki lehet jönni segítséggel, de egyedül xanaxxal kizárt

2022. nov. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Persze, a gyógyszerek nem oldják meg a problémát, az okokat kell megfejteni. Amúgy ki gyógyszerez, tudja, hogy össze-vissza szeded, ami tilos?
2022. nov. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Mindenképp keress szakembert! Hosszú folyamat, de bízz meg benne, legyél aktívan része a folyamatnak, segíteni fog egészen biztosan :) Gyógyszert egyeztesd orvossal (az elhagyása miatt). Próbálj napi futón a is néhány megnyugtató dolgot beilleszteni, de ezeket majd a terápián megbeszélitek. Teljesen normális dolog, növények sem úgy növekednek ha nem öntözik :D
2022. nov. 30. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fárasztó96 ***** válasza:
50%
Én enyhe nyugtatót kaptam a házidokitól, de nagy segítség volt a pszichológus, mert teljesen leálltam a gyógyszerről, illetve a nemalvásokra is jó tippje volt, hogy ha csak forgolódom, menjek helyette sétálni (akár éjfélkor is). Azóta ugyan nem járok ülésekre, de ez megmaradt.
2022. nov. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szabó.Jani ***** válasza:
66%

Szia!

Mindenképpen menj el pszichológushoz, engem fél év alatt rendbehoztak gyógyszerfelírás nélkül. (Ugyanolyan panaszaim voltak, mint Neked). Privátban nagyon szívesen ajánlok ezzel foglalkozó szakembert is. Van olyan, aki skype-on is vállal beszélgetést, tehát a vidéken lakás sem akadály.

2022. nov. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

A gyógyszereket hogy tudod megvenni? Ezeket nem csak pszichiáter, orvos írhatja fel? Ha te nem voltál, hogy vetted meg?

Egyébként igen, ha megteheted, egyértelműen ajánlatos pszichológushoz fordulni. És az is jó, ahogy írták előttem, hogy ha olyan helyen laksz, ahol erre nem olyan jók a lehetőségek vagy eleinte nehéz kimozdulni a lakásból, akkor lehet skype-on is beszélgetni, már egyre gyakoribb ez is.

Én úgy gondolom, hogy a mentális betegség is van annyira fontos, mint a fizikai, főleg, hogy egy idő után valamilyen mértékben fizikai tünetei is vannak és eléggé meg tudja betegíteni az embert, ha rosszabbodik vagy nincs kezelve.

2022. nov. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!