Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADHD diagnózisnak mik a...

Nagyafarkam69 kérdése:

ADHD diagnózisnak mik a "hátrányai"?

Figyelt kérdés

A címet valószínűleg hülyén fogalmaztam meg, de a kérdésem az lenne hogy ADHD diagnózisnál milyen hátrányok tapasztalhatók továbbtanulás/munkaszerzési szempontból?


A szüleimnek egy párszor felvetettem azt hogy esetleg ADHD-s lennék és mindig visszautasítottak azt a választ adva hogy biztos nem vagyok az ezért nem is visznek el kivizsgálni mert az ADHD-s embereket amúgyis sok negativitás éri és kevesebb esélyük van hogy felvegyék őket egyetemre ahova jelentkeznek stb...

(amikor ezekután megkérdezem hogy dehát ha ti tudjátok hogy nem vagyok ADHD-s akkor miért nem visztek el, úgyis negatív lesz a "teszteredmény", akkor csak elhessegettek)

és nem nagyon szeretek a mentális egészségemről beszélni a szüleimnek különben sem.


Persze elgondolkodtam azon amit mondtak viszont én nem találok erről az állításról semmit, és nincsenek olyan társaim akiket megtudnék kérdezni.


Nemsokára 18 leszek és elgondolkodtam azon hogy elmennék magamtól kivizsgálásra. Viszont ha tényleg nehezebb lenne a továbbtanulás akkor várnék még pár évet mert ha tényleg ADHD-s vagyok és ezek a rémtörténetek igazak, inkább küzködnék tovább bármiféle segítség nélkül. Gondoltam megkérdezem itt, hátha valaki fel tudna világosítani.

Például egy egyetem visszautasítana egy egyébként oké tanulót, ha megtudják hogy ADHD-s? Ezt egyáltalán kell tudniuk?



2022. dec. 11. 18:26
 1/1 Z003 ***** válasza:
A diagnózis nem változtatja meg hogy ki vagy. Az csak egy papír önmagában nem tesz semmit. Csupán lehetőséget ad, hogy a akarod igénybe vehess kezeléseket. Az egyetemek erről nem fognak tudni, de ha tudnának is nem fogja érdekelni őket. Ha megütöd a felvételi határokat akkor megütötted és felvesznek.
2022. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!