Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet orvos és gyógysze...

Hogyan lehet orvos és gyógyszerek nélkül legyőzni a több éven át tartó kényszerbetegséget?

Figyelt kérdés
Soha se lehet megszabadulni tőle? Hogy lehet ezzel együtt élni? A kapcsolatra kihat az egészségemre a barátaimra. Már konkrétan lassan elfordul tőlem mindenki. A mostani barátnőmnél is azt beszélte be az agyam, hogy én más lányt szeretek és minden napom egy szenvedés. De ha elmondanám neki akkor pedig féltékeny lenne és biztos szakítana. Honnan tudom, hogy ez csak kényszergondolat? Egyik napról a másikra jutott ez hirtelen eszembe egy olyan lánnyal kapcsolatban aki már jó rég óta nem érdekelt. Engem a mostani párom érdekel. Ezen kívül folyamatosan rettegek, hogy rosszabbodni fog a szívem és, hogy egészségtelen leszek. Folyamatos megfelelési kényszerem van azt érzem, hogy nem vagyok elég jó a családtagjaimnak. Nyilván ők ezt nekem 1 szóval se mondták. 18 éves fiú vagyok. És senki nem tud egyébként erről a betegségemről

2022. dec. 12. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Pont úgy lehet, mint építész nélkül építkezni. Sok sikert!
2022. dec. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem sehogy sem! Vannak rá antipsziotikumok meg nyugtatók de nekem meg azoktól volt bajom. Úgy értem egyensúly zavar, meglassulás, erőtlenség. Azért beszélhetnél valakivel erről főként a családoddal. Megfontolhatsz egy pszhiiátert aki ki ír gyógyszereket amiktől talán tünetmentes leszel de nekem a fenti tünetek voltak a gyógyszerektől! Régebben folyton ellenőriztem a csapot hogy elzártam e vagy biztos becsuktam e az ajtót és az az érdekes hogy már nem csinálom ezeket... tehát talán létezhet hogy egyszer elmúlik de ez sosem biztos! Tavaly agressziv kényszergondolatok is gyötörtek persze elég szresszes munkám volt nem csoda. Arra kaptam az antipszhiotikumot de már nyár óta leálltam vele. Eddig nincs baj.
2022. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Pszichiáter ès gyógyszer a megoldás szerintem .
2022. dec. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
2022. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Szia.


Én 22 lassan 23 éves fiú vagyok, és lassan 2 éve hogy benne vagyok ebben sajnos. Nekem is gallyra ment egy kapcsolatom miatta, hasonló hülyeségeim miatt, mint amiket te gondolsz, csak a mérhetetlen bűntudat, és bizonytalanság miatt beszéltem vele erről, és bumm nem tudott így elfogadni. Sajnos sok ember aki nincs ebben az nem tudja belátni mekkora teher ez, és milyen nehéz ezzel egy hétköznapi átlagos életet élni, akár munkában, akár családban, akár párkapcsolatban. Szerintem segítségre mindenképp szükséged lenne, ha a gyógyszert nem is feltétlen szeretnéd (amit meg tudok érteni) akkor legalább egy pszichológussal való beszélgetés, esetleg ha olyan rendes egy pszichiáterrel. Egyedül ezt leküzdeni, szinte lehetetlen kell a megerősítés afelől, hogy nem vagy őrült, nem gondolsz mindent komolyan, amit az agyad akar hogy gondolj. Ezért ajánlom akár sorstársakkal való kommunikálást is, vagy tapasztalatok megosztását egymással (ez nekem is sokat segített). Ez nem ciki, vagy gáz egy szívbeteg sem megalázva megy a kardiológiára. Te se szégyelld magad amiatt amiről nem tehetsz. Jobbulást, és kérlek a kapcsolatod terén ne kövesd el ugyanazt a hibát, inkább kérj előtte segítséget egy orvostól, mielőtt meggondolatlan beszélgetésbe bonyolódsz.

2022. dec. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Ne diagnosztizáld magad. Gyogyszer nélkül pszichológus segíthet. Klinikai szakpszich.


Gyógyszerből főnént antidepit adnak. Szorongáara is jó, de csak tünetet nyom el.


Pszichológus valódi gyógyulást segít.

2022. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Akkor kényszergondolat, ha újra és újra az eszedbe jut és nem tudsz szabadulni tőle.

Szerintem segíthet ha elmondod a családodnak, barátaidnak vagy bárkinek akiben megbízol.

En is OCD-s vagyok, és jobb lett mióta terápiára járok, ha nem szeretnél gyógyszert, érdemes lenne beszélned egy pszichológussal, pszichiáterrel, vagy elmenned egy terápiás csoportba, vagy valami ezekhez hasonló

2022. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!