Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet a halált és a...

Hogy lehet a halált és a közelgő életet egyszerre kezelni idegösszeroppanás nélkül?

Figyelt kérdés

Feleségem várandós, áprilisra várjuk. Nem sikerült természetesen, így iszonyú sok vizsgálat, utazás, stressz vezetett oda, hogy itt tartsunk, de megérte, nagyon várjuk a picit.

Közben apámról kiderült, hogy rákos, áttétes. Kezelgetik, hol kemót, hol sugarat kap. Az egészségi állapota borzalmas, egyedül már nem tudja magát ellátni. Most kiderült, hogy van a fejében is, így jó eséllyel ünnepek alatt lehet vinni Budapestre kezelni. Anyám totálisan kivan miatta, teljesen depressziós lett.

Idén a fentiek miatt a hétvégét leszámítva nem volt összefüggő 3 napom pihenésre, mert az összes szabim elment 1-1 napokra.

Nem szeretnék sem alkoholhoz, se cigihez, se nyugtatókhoz nyúlni de kezdem azt érezni, hogy ez így nagyon sok és menekülni szeretnék. Eltűnni.

Úgy volt, hogy ünnepek alatt lesz némi szabadidőm feltöltődni, de ezzel apu rákja nem ért egyet.

Jövőre jön a baba, nagyon várom, de ha arra gondolok, hogy meginkább búcsút inthetek akár 2 nap pihenőnek, rögtön elfog a pánik.


Van arra mód, hogy ezt mégis ésszerű keretek között kezeljem? Valakinek tipp?



2022. dec. 12. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, nagyon sajnállak, voltam hasonló szituban. Nem lehet ilyenkor okos tanácsot írni. Az alkohol, cigi, nyugtató nem lenne megoldás semmire, sőt! Ez most egy olyan helyzet, amikor igazán szükség van az erőre, mind a lelkire, mind a fizikaira. De tudod, semmi sem tart örökké. Most szedd össze magad, szüksége van rád a családnak.
2022. dec. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha van rá lehetőséged, menj el edzeni, sportolni, az nagyon jó stresszlevezető.

A babához gratulálok, apukád sajnálom és kitartást nektek!

2022. dec. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológus segíthet.
2022. dec. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Hát habitustól is függ, hogy bírod kezelni, de alapvetően fú, nagyon nehéz helyzetben vagy!

Egy fontos, ne érezd magad rosszul, ha most ezek mellett nem tudsz maximálisan eleget minden elvárásnak. Erős vagy.

A gyereked új remény, annyi örömet ad majd, és erőt, hogy elviseld a sz@rcunamit!

A rák nagyon nehéz. Nehéz osztozni a gyászban, vigasztalni a bajban levőt. Minden tiszteletem a tiéd.

2022. dec. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Ateltem, nagyon nehéz, de az élet minden másnap megy tovább és nálad van is kiért feleljen a nap


28 éves koromra mindem szülőmet, nagyszülőmet eltemettem, szinte csak a rák vitte el őket és 29 évesen lett gyermekem.


A rákot vegigcsinálni és végig kísérni pokoli, nem egyszer kellett sajnos


A gyógyíthatatlan betegség miatti utolsó időszak érzelmi viharainak és az elengedesnek tipikus fázisai vannak, ahogy az utána lévő időszaknak is.

Az emlékek, a kis közös idő, élmények sokat segítenek.

Sírni, tombolni kell is, és aludni h utána fájjon a valóságra ébredni de már erősebben.


Kitartást, az ember többet kibir mint amennyire fél az előtte álló időszaktól

2022. dec. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

Ismét elolvastam


Te 3 nap nem pihenés miatt vagy ki, és h ezután se fogsz tudni pihenni, mert apukád rakja kozbeszólt.


Kicsit másra is gondolj, gyermek mellett egy évben 3 napot fogsz tudni pihenni

2022. dec. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Idén anyosomat temettuk el, és minden szabim elment az előtte ill utána lévő intézkedésre. Nem nyaraltunk, nincs akire bíznánk ezután a gyermekünket ha kettesben akarunk lenni.

Egy pillanatra nem nyafogtam a szabi miatt.

Te ebben a helyzetben is csak magadra gondolsz?

2022. dec. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!