Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lettem ilyen? Valami...

Miért lettem ilyen? Valami mentális bajom van?

Figyelt kérdés
Régebben a sulis éveimben extrovertált voltam rengeteget csavarogtam a barátaimmal, utáltam otthon lenni, folyton úton akartam lenni. Mostanra 23 éves vagyok, dolgozom, külön lakásban élek és a régi baráti körömmel már alig tartom a kapcsolatot, mindent túlgondolok és ha nem dolgozom akkor ki se mozdulok a lakásból. A rendrakás régen alap napi rutin volt, mára még egy poharat is nehezemre esik elmosni. Szó szerint semmi se érdekel, sem emberek sem hobbik, semmi. Múltkor beteg voltam, itthon voltam egy hétig és egész nap az ágyban feküdtem minden nap. Mint egy megsavanyodott vénasszony úgy érzem magam. Mi a baj velem?

2022. dec. 16. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Depresszió lehet. Valami nem kerek. Milyen az életed? Szereted a munkád? Párkapcsolat? Családod? Boldognak érzed magad?
2022. dec. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a motiválatlanság, hogy alap dolgokra sem tudod rávenni magad, egyértelműen depressziós tünet. A többi tünet önmagában az lehetne más miatt is, de igazából ezek így együtt eléggé depresszióra utalnak. Mióta tart ez? Ősszel, télen gyakran egészséges embereknek is vannak enyhe depressziós tünetei. De ha már régebb óta tart, érdemes vele kezdeni valamit, mert később rosszabb lesz. Szociálisan teljesen izolálódsz, a munkába is egyre nehezebben mész majd be, esetleg be sem mész. Nagyon hamar kilátástalan helyzetben találhatod magad, ha nem kezeled. Nem mondom, hogy azonnal rohanj a pszichiáterhez gyógyszerért, nem is hiszem, hogy annyira súlyos még a helyzeted. De egy pszichológust érdemes lenne felkeresni.
2022. dec. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Körülbelül 2 éve érzem ezt és ebben az évben lett valamivel rosszabb. Azt a részletet nem tettem hozzá hogy például ha valamit halogatok (mosogatás, felhívni a szüleimet, valami hivatalos dolgot intézni stb) akkor az nagyon frusztrál és még jobban szorongok, majd annál nehezebben csinálom meg. Ez egy ördögi kör. Tervezem amúgy hogy felkeresek egy pszichológust.


#1 önmagába véve boldognak kellene lennem, szeretem a munkám, szeretem a munkatársaimat, saját lakásom van, épp ezért nem értem miért érzem így magam.

2022. dec. 16. 21:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy jó pszichológus segít szétszálazni a dolgokat. Felismerted, hogy valami nem jó, ez fél siker. Viszont a megoldókulcs is a te kezedben lesz.
2022. dec. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így akkor még nyilvánvalóbb sajnos. :/ Nekem is ugyanígy kezdődött.
2022. dec. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És (ha nem gond) mesélnél róla kicsit? Rendbe jöttél? Mik voltak még a jelek? Nálad előhozta valami vagy hozzám hasonlóan egyszer csak előjött?
2022. dec. 16. 21:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem volt egyértelműen egy kiváltó oka, hanem egyszercsak előjött. A jelek szinte ugyanezek voltak, amik aztán egyre súlyosabbak lettek. Később szuicid gondolataim és evési zavarom is lett. Egy ideig gyógyszert is szedtem, de már évek óta megvagyok anélkül. Alapvetően azt mondanám, hogy rendbejöttem végülis, de vannak időszakok, amikor előjön rövidebb időre, de olyankor már az elején elkezdek tudatosan tenni ellene (erre a terápián a pszichológussal együtt dolgoztunk ki módszereket). Meg most már, hogy tisztában vagyok vele, hogy ezek egy betegség tünetei, meg a környezetem is tudja, ez lényegesen enyhíti azt a szorongást, amit te is szoktál érezni pl. a halogatás miatt.
2022. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értelek, köszönöm hogy elmesélted. Tehát akkor elkerülhetetlen az orvos. Ez lett volna a következő kérdésem de a válaszod alapján egyértelmű.
2022. dec. 16. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!