Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig normális "izolálni"...

Meddig normális "izolálni" magunkat?

Figyelt kérdés
Én már nagyon régóta senkivel nem tartom a kapcsolatot, senki nem is érdekel és szeretném ha én sem érdekelnék senkit. Már magányosnak érzem magam de nem tudnék újra embereket beengedni az életembe, nem tudnék visszatérni már a normális életembe, nem is szeretnék de nem tudom hogy mit kezdjek az életemmel. Persze vannak céljaim s próbálok is tenni értük, de néha nagyon unalmasnak érzem az életemet de mégsem lennék képes szocializálódni. Én elvagyok a kis életemmel, s így nagyon jó. Esetleg 1-2 személyt képes lennék beengedni az életembe de hozzám hasonlókat, s akik nem gyakran igénylik a társaságomat, csak sajnos nem találtam még ilyen embereket. Az egyetlen gond az hogy szerintem már bediliztem a magányomban.

2022. dec. 17. 02:02
 1/2 anonim ***** válasza:
6%
Én már olyan 7 éve jól elvagyok így. Mondjuk nekem is jobb lenne, ha lenne valaki, aki a társaságom, de megérti, hogy nekem szükségem van egyedüllétre is (de nem csak úgy néhány órára). Akivel nem kell pl. csak azért beszélgetni, mert az a normális. Pontosabban olyan, akinek szintén szüksége van rá, mert ő megértené ezt a helyzetet, és neki sem lenne rossz.
2022. dec. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
6%
Az ilyen esetekben ez a kettőség jellemző. Ismeretlen ok miatt nem akar valaki kapcsolatokat, amik hiányoznak neki. Mindegy milyen gyakorisággal. Ha magányos vagyok felhívok valakit, aki szeret velem beszélni vagy legalábbis rám szán néhány percet és meg van oldva a dolog megint pár napra. Ilyen értelemben nem vagyok magányos még akkor sem, ha egyedül élek.
2022. dec. 17. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!