Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A 'vékonybőrű' vagy sérülékeny...

A 'vékonybőrű' vagy sérülékeny nárcisztikus az ugyanaz, mint a rejtett nárcisztikus?

Figyelt kérdés
Magyar szakirodalomban sérülékeny vagy vékonybőrű nárcisztikusként emlegetik azt a típust, aki nem az a nagyarcú, grandiózus típus, akiről már messziről kiabál, hogy nárci, viszont neki is van feljogosítottság érzése, de állandóan szenved attól, hogy nem értik meg, hogy bántják, hogy ő az áldozat. Az angol szakirodalomban csak covert narcissist vagy revert narcissist fogalom létezik, ami ugye a rejtett és a fordított nárcisztikus. Most nem tudom, hogy ugyanarra gondolnak-e vajon?
2022. dec. 17. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem ugyanarra gondolnak.
2022. dec. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
a párom ilyen, és igen, ugyanarra
2022. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nárcisztikusok hideg, érzéketlen emberek, ezért tudnak olyan kifinomultan hazudni.
2023. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as nem minden narcisztikus ugyanolyan. A vékonybőrű, sérülékeny narcisztikus pont nem ilyen.
2023. jan. 3. 20:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyan nem létezik, mert egy tisztességes, áldozat típusú ember sohasem nárcisztikus, sokkal inkább áldozata annak. Én életem során számtalanszor előadtam, hogy engem ez meg,az bánt, hogy empátiára próbálják hatni. Ez teljesen normális.
2023. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5-os akkor olvass utána, nagyon is létező pszichológiai diagnosztikai fogalom. Attól, hogy te nem tudsz róla, meg létezik.
2023. jan. 3. 22:18
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nárcisztikus=sznob,nagypofájú. Aki mást mond, hazudik.
2023. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
🤣 ez aztán a szakszerű vélemény.
2023. jan. 4. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!