Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság ha nem tudok...

Öngyilkosság ha nem tudok dolgozni?

Figyelt kérdés
Nem akarok tovább eltartott lenni de egyszerűen nem tudok, nem merek új munkahelyre belépni és ez egy jó ideje van. Járok terápiára más miatt de sajnos visszatérnek az öngyilkos gondolatok és ilyenkor rátesz még hogy itthon tönkre mennek a kedvenc dolgaim mint most a laptopom. KOnkrétan annyira szorongok, hogy inkább el se megyek és kényszerbetegségem van ami rátesz, sokszor kényszer miatt nem mentem el még interjúra se, sajnos elég fura módon jött ki rajtam és ez a munkába nem menés is ilyen, de aaz egyik zavaró tényezőt megszüntettem és úgy érzem készen állok, de majd cssak jövőre ugye. DE most ismét ugyaanazok az érzések jönnek elő mint korábban, hogy semmire nem leszek képes, ki fognak nevetni ha bármit elrontok, vagy kiközösíteni amiért csendes vagyok...de akarok dolgozni, pénzt szerezni de egyszerűen nem megy. Sajnos régóta hallgatom a szekálássokat ismerősöktől, család is hogy munka kéne, hosszú távon kéne bevétel...de gúnyosan. Ezeket tudom, de mióta legalább kiderült az kényszerbetegségem, könnyebb feldolgozni ezeket és mindenre találok választ, de mégis. "barátnőm" is állandóan kérdezi hogy van munka? mikor már ezerszer elmondtam neki a tervemet és hogy jelenleg kezelés alatt vagyok de mintha direkt gúnyosan csinálja és állandóan henceg a fizetésével, mert neki annyi pénze van de úgy képzeljétek hogy 2-3 naponta elmondja mennyi épp a fizetése és mit kap következő hónapra, és ezt a vigyori fejet, mikor tudja hogy nekem nehéz időszakom van...néh úgy érzem nem barát csak egy ismerős. Amúgy egy barátom sincs, introvertált vaok, nem járok el sehova szorongás miatt...úgy érzem nincs más nekem mint az öngyilkosság. Több éve is gondoltam rá, volt hogy majdnem megtettem de mégse és utána jöttek jobb idők, most is ebben bizok de nem igazán jön el. :(...

2022. dec. 19. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Egy cipőben járunk :(
2022. dec. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Szegénykém 😞 nagyon reményvesztettnek érzed magad igaz ? A barátnő az barát vagy a párod ? Hány éves vagy ? Mióta nincs munkád? Amúgy a szorongás és a depresszió torzítja a gondolkodást . Szerintem nem gúnyosan mondják csak a maguk módján próbálnak motiválni hátha megjön a kedved. Bármennyi szeretnek nem feltétlenül érzik át sajnos hogy min mész keresztül. Én azt tudom neked tanácsolni, hogy iktasd ki a maximalizmust. Próbálj ki bármilyen munkát ! Kezdj kicsiben . Először egy rész munkaidő heti 20 órában . Valami amiben mindig keresnek embert takarítás , gyári meló , gyorsétterem. Ide mindig keresnek embert tehát ha kiröhögnek és nem érzed jól magad jöhet a következő próba .

Amúgy hozzátenném nekem kb 2.5 éve volt súlyos az állapotom . Voltak olyan napok hogy este 8-kor még egy korty víz se ment le a torkomon. Attól rettegtem hogy ezeket a dolgokat meglátja más és kirohog . Próbálkozni kell .

2022. dec. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

-barátnő egy barát sima barát. nincs párom.

-huszonéves vagyok

-hÁT 2, 3 éve nincs, de közben csináltam ezt azt, pár napokat voltam kipróábálni de nem ment, viszont szeretnék hosszútávon..de nem igazán megy.

-terápián is azon vagyunk, hogy legalább elsőzör emberek közegében ne szorongjak és valamennyire sikerül de ugye még nem voltam munkahelyen, meg buszon utcán még elmeg de kérdés milyen lesz munkaahelyen...

ppont ilyesmi munkákat találtamm ki hogy ilyet keresek kezdetnek takarító, mosogató, gyárban is akár ami nem közvetlen emberekkel kapcsolatos. évekkel ezelőtt dolgoztam azért majdnem 1 évet boltban de árjöttem az nem való nekem és utána jött ki rajtam ez...

ez a kényszerbetegség szörnyű, vannak jó napok vannak rosszak de az amikor új kényszerek jönnek elő és észereveszem őket azok rosszak nagyon...:(

2022. dec. 19. 01:39
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Milyen kényszered van ?
2022. dec. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%
Mármint miből áll pontosan ? Mit gondolsz / mit érzel / hogyan cselekszel ?
2022. dec. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nehéz elmondani de kb olyan volt akkoriban, mára már szerencséer csökkent hogy ne menjek mert nevetség tárgya leszek, ha már aznap valami rosszul sül el akkor biztosan az interjú is, volt hogy csak beparáztam és nem szálltam le ahol kellet és tovább buszoztam, szóval ilyenek de ez csak egy ytöredéke..meg attól féltem hogy van ilyen büdösség félelmem hogy büdös lehetek de sosem voltam és emberek között jön elő nagyon, konkrétan percenként szagolom magam, ha bárki rám néz akkor azt hiszem emiatt, pedig vannnak nagyon izzadás szagu emberek de ez mégis más nekem, főleg ez az ami meggátolt hogy új helyre bemenjek, féltem hogy ha bemegyek akkor nehogy a rosz szagom miatt megbámuljanak egyből. de most már rájöttem ha büdös valaki azt nem nézik, inkább szipgonak de a szipogástól is tartottam...de van még de nem akarok felismertő lenni
2022. dec. 19. 01:50
 7/8 NTBS ***** válasza:
0%
Szerintem a kezelés mellett próbálj munkahelyet találni. Új élmény, új lehetőségek. Elmúlik a gondolat is.
2022. dec. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%

Szia! Fiú-lány vagy? Családdal laksz?


Jót írt a 2-es, a depresszió/szorongás torzítja a gondolkodást. Én is most voltam otthon több hetet, mert nem bírtam bemenni dolgozni. Menj el terápiára, irass gyógyszert ha úgy van, mert ezeket a gondolatokat nagyon komolyan kell venni!


Ilyen kényszer dolgaim nekem is voltak már... én hálistennek viszonylag jól kitudtam jönni belőle (még van, ami megmaradt) Tedd fel magadnak a kérdést: ÉS?! mi történik ha rádnéznek? mi történik, ha "büdös" vagy? egyébként megfelelő higiénia megtartása mellett, nem hinném, hogy az vagy. :)


Én sem szeretem ha rám néznek, vagy bámulnak, nagyon kellemetlen érzés, de had nézzen. Néha még vissza is nézek addig, amig ő is kellemetlenül érzi magát.


Írj nyugodtan, bármikor

2022. dec. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!