Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek elmenni dolgozni, mit...

Félek elmenni dolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy félek az emberektől, mindig erős szorongás van rajtam akkor is ha pl. boltba megyek.

Hányinger jön rám, fáj a fejem, nehéz koncentrálni, mert úgy érzem mintha folyamatosan veszélyben lennék, mintha kb. bármikor történhetne valami rossz.

Aludni se tudok rendesen ha stresszes vagyok.

Sajnos egyenlőre csak érettségim van, egyetemet otthagytam amikor prezentációt kellett volna tartani és rosszul voltam, nem bírtam bemenni.

De nem maradhatok így örökké, mert tudom ez senkit nem fog érdekelni ha a boltban fizetni kell, ilyen az élet.

Már azon gondolkozok, hogy az öngyilkosság az egyetlen megoldás, gondolkodok, hogyan tegyem, ha egyszer abba a helyzetbe kerülök, hogy hajléktalan leszek.

Nem tudom mi a megoldás, bárcsak ne lennék ennyire nyomorult, selejtes.



2022. nov. 20. 18:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
21%
Hány éves vagy?
2022. nov. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
23%
Pszichológussal beszéltél már?
2022. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok.

Az a baj, hogy olyan sok rosszat hallani pszichológusokról, hogy csak gyógyszert ír ami függőséget okoz, meg, hogy nincs is értelme... Nem tudom ez igaz e én még nem voltam, meg azt se tudom el merem mondani ezeket, mert szégyellem, igyekszem rejtegetni, hogy ilyen vagyok, már nem mintha sok embert érdekelne.

2022. nov. 20. 18:24
 4/32 anonim ***** válasza:
63%
Pszichológus nem is tud gyszert írni, mert nem orvos!
2022. nov. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
31%
Pszichiáter írja a gyógyszert... De általában, ha csak azért mész hozzá, hogy utaljon be a pszichológushoz, akkor is felír valamit. De legfeljebb nem szeded be. Vagy kérsz valakitől segítséget (pl. szüleid nem tudom, mennyire támogatnak), aki ad pénzt magán pszichológushoz. Csak alaposan nézz utána, kihez mész, mert köztük is vannak nagyon rosszak, akik semmit nem segítenek. Gondolom saját pénzed így nem nagyon van, de ha elmondod szüleidnek, vagy egy megbízható rokonnak, barátnak, hogy ez a baj, talán valaki (vagy többen közülük) tud kölcsönadni szakemberre pénzt. És ha már rendbejöttél annyira, hogy el tudsz menni dolgozni, szép lassan visszafizeted nekik. De nem ismerem a környezeted, hogy ez mennyire megoldható.
2022. nov. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
32%
Hát ebből pszichiáter lesz, úgy gondolom
2022. nov. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Hát magánba nem fogok tudni menni, ebben a jelenlegi gazdasági helyzetben erre már nem marad sajnos. Egyébként olyan nyomasztó belegondolni, minden csak a pénz körül forog, ha az embernek nincs pénze akkor az élete se számít kb.

Egy érettségivel meg amúgy se fogok sokat keresni. Ilyenkor tényleg arra gondolok már, hogy mi értelme egyáltalán élni.

2022. nov. 20. 19:07
 8/32 A kérdező kommentje:
Gondolom a pszichiáter is csak írja a xanaxot és végig se hallgat rendesen mint a többi orvos (tisztelet a kivételnek!!)
2022. nov. 20. 19:10
 9/32 anonim ***** válasza:
0%
Tehat csak a kifogásokat keresed, nem a megoldást.
2022. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Nem kifogás, hanem csak leírtam a gondolataimat, elég ideges vagyok most is.
2022. nov. 20. 19:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!