Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkossághoz közel...

Az öngyilkossághoz közel vagyok, hogy kezdjek el dolgozni?

Figyelt kérdés

Mentális problémák miatt elég sokáig nem dolgoztam semmit, ez időben nem is tanultam semmit de tanulni úgy se tanulnék mivel nem érdekel semmi és nem vesz rá a lélek így csak a dolgozás marad. De világéletemben kerültem, húztam az időt hogy ne dolgozzak még bevállaltam 2 év nappalit is míg lehetett csak ne dologzzak még ami hiba volt mert akkor ha azóta dolgoznék könnyebb lett volna így egyre nehezebb ahogy tolom az időt. Volt amikor egyből elmentem dolgozni mert közel volt és akkor valahogy érdekelt a munka ahhoz képest hogy most nagyon ellene vagyok de ha nem tapasztaltam meg nem tudhatom most se hogy utálni fogom. De volt idő mikor szerettem...Azóta annyira gyötröm magam, hogy még interjúra néha néha elmegyek de első napokat nem tudok elkezdeni mivel rettenetesen szorongok ha másokkal kell több órát töltenem és dolgozni kell.

Amin már korábban is gondolkoztam de sosem tettem meg mert mindig volt kis remény de folyton lepasszolom a munkalehetőségeket mert 1 álommunka nem sikerült pedig az mindent megoldott volna, felvettek volna simán csak akkor féltem a 3 műszaktól és nem vállaltam inkább, utána jött az a munka amit utáltam, azóta persze mai fejjel simán vállalnám a 3 műszakot csak ott dolgozzak...lehet ha dolgoztam volna ott nem lenne igazán álommeló de kis ideig volt tapasztalatom megnézni így mégis úgy gondolom hogy álommunka lett volna de amiatt a hülye döntés miatt szenvedek azóta is...6-7 éve dolgozhatnék már csak mindig halogatom pedig szeretnék több éves tapasztalatot mivel tanulni nem akarok és ha dolgoznék nem cseszegetnének a gyenge tanulmányi eredményemmel de most nem megy valamiért egy ideje...annyira felborult az életem hogy jobb lenne ha nem is lézetnék többet, nincs értelme...lehet jobbra alakul az életem és elkezdek dolgozni, lesz pénzem de a múlt miatt úgy érzem a jövőm is már kőbe lett vésve..nincsenek barátaim senkim nincs szinte...egyedül vagyok teljesen. Már semmi nem boldogít,ami kicsit is örömet okoz az abban a pillanatban el is múlik...Pedig értem el kis sikereket az életemben de most csak a rosszakra tudok gondolni....most is lenne munkalehetőség de félek a beosztástól és nem tudom képes lennék a bevállnalni ha a 3 műszakot annó lepasszoltam és itt valami 3 nappal 3 pihenő 3 esti lenne de van aki ismeri gondolom...a munka olyan amit csinálnék de mindig valami miatt lemondom és ezt nem szerertném ha csak addig nem találok valami jobbat...van amúgy sok munka lehetőségem de a félelmeim miatt lepasszolom; lemondom. 6-7 éve dolgozhatnék és ehelyett csak azt látják hogy munkakerülő, megbízhatatlan vagyok, lusta meg minden..ezeken akarok válztotatni és hátha az öngyilkosság is elhomályosodna....ha lenne pár segítő, jószándékú válasz az most jól esne, ha lehet akkor kerüljük a lekezelő, rosszindulatú megjegyzéseket.*** Huszonéves nő vagyok.



2022. jún. 29. 06:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Szia.

Gondolom már ezerszer hallottad vagy olvastad,hogy te vagy az aki ezen változtatni tud.

Én azt gondolom,hogy az öngyilkosság nem megoldás,de azt is tudom,hogy aki eddig a gondolatig eljut annak a tudata valamilyen szinten már beszűkült és a valódi megoldásokat nem vagy csak nehezen látja meg.

Mindenképp keress fel egy pszichológust.Tudom,hogy drága és azt is hogy a TB-s a semminél csak éppen több és ritka,de ha belegondolsz hogy mekkora segítség,élet menthet és így tudod rendbe tenni magad akkor máshogy nézel majd erre.

Nagyon fontos,hogy vannak olyan ambulancián,ahová bármikor!!! bemehetsz azzal hogy:Öngyilkossági gondolataim vannak,szükségem van segítségre.

A munkától nem kell félni,próbáld meg,tud ki célul,hogy 3hónapig nem hagyod ott és vágj bele.Sokat számít,ha az úton odafelé valami vidám pörgős számot hallgatsz.Nyiss a világ felé.

Kezdj el jógázni és mantra zenéket hallgatni ( [link] és sokat lenni a természetben,napon.Legyen olyan jobbos amiben muszáj jelen lenni,pl 2000dbos puzzle,kertészkedés.

Banális dolgoknak tűnnek,de segítenek.Udv: Egy (volt?) depis :)

2022. jún. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
A regényt se olvastan el inkább, abból is látszik, hogy neked pszichológusra van szükséged
2022. jún. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2.Pont ilyen válaszra nem volt szükségem és a végén is írtam: ha lehet akkor kerüljük a lekezelő, rosszindulatú megjegyzéseket...amúgy szerintem egyáltalán nem hosszú és ha nem is olvastad el kérlek inkább máskor nem válaszolj mert erre nem tudok semmit mondani igazán...és nyilván pszichológus ez egyértelmű de gondoltam néhány jó szó jönni fog mint az első
2022. jún. 29. 08:02
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Ez hol rosszindulatú?
2022. jún. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4.Nekem az, mert nem is olvastad el így egy laza választ adtál..úgyhogy kéréek tovább nem figyeld a kérdést, ikszeld ki ha nem tudsz többet mondani...
2022. jún. 29. 08:33
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Jó akkor be hallgass rám
2022. jún. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6.Nem azt mondtam, de sokat nem segítettél, szóval...
2022. jún. 29. 09:24
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van, semmit se segítettem!!!
2022. jún. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8.Miért nézed még a kérdést?
2022. jún. 29. 09:28
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert elolvastam, és ugyanaz a válaszom, hogy pszichológus. Hasonló helyzetből hozott ki engemet is.
2022. jún. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!