Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet az ilyen “utólagos...

Hogy lehet az ilyen “utólagos szorongáson” túllépni? Még pszichológusnak is szégyellem elmondani.

Figyelt kérdés

Voltam már pszichológusnál, hamar ott hagytam mert csak bántalmazott

Kérlek senki ne szidjon le, vagy nézzen hülyének azért amit írni fogok, végső bánatomban írok ide.

Kiskorom óta szorongok, kényszeres vagyok, pánikrohamaim vannak.

Most éppen az van terítéken hogy el fognak rabolni és bántalmaznak megölnek. Akár az utcán, buszon, aluljáróban.

Kétszer voltam életemben nőkre nagyon veszélyes országban, egyik Egyiptom, másik India.

Indiában egy taxis hozzá akart érni a derekamhoz, amire én lefagytam és a barátnőm ordította le helyettem

Most hogy altatót szedek a szorongás nagyobb mint valaha, szinte minden nap rémálmaim vannak, gyűlölöm magam hogy elmentem ilyen nőkre veszélyes országokba, látom magam előtt ahogy férfiak hada megtámad, molesztál, elrabol majd feldarabol… ilyen képek ugranak be….majd ezzel is álmodom.

Már itthon nem merek beülni egy taxiba mert azt képzelem hogy kivisz egy Pest környéki lakótelepre és ott megöl.

Főleg mivel a szorongás miatt rossz a memóriám és folyton azon agyalok hogy vajon mikor hol támadtak meg amire nem emlékszem.

Mit kezdjek ezzel? Úgy érzem sosem lesz vége

Eleve a családom is bántalmazó, nem vagyok velük jóban, de itthon lakom, szegyellnék nekik erről beszélni



2022. dec. 20. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen komoly üldözési mániával nem pszichológushoz kell menni, hanem pszichiáterhez!

És MINDENT mondj el neki, másképp nem tud terápiát javasolni.

2022. dec. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én keresnék egy másik pszichológust, bár esetedben lehet, már gyógyszerre is szükség lesz a kezelés során, ezért pszichiátert is javaslok.

Plusz kezdj el gyűjtögetni, hogy elköltözhess a mérgező környezetből. Inkább fizess egy szobát, minthogy otthon legyél.

2022. dec. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Pszichoterápia kellene, olyan pszichiáternél, aki pszichoterapeuta is (ha gyógyszer adását is szükségesnek látja)

Az, hogy "voltál már pszichológusnál" nem jelent semmit, van hogy nem elsőre vagy másodikra találja meg az ember a neki megfelelőt.

Fontos hogy keress ilyet.


Egyébként ha logikusan belegondolsz, amit elképzelsz, annak nem sok esélye van (de tudom a szorongáson ez nem segít), azért érdemes olyat keresni, aki gyakorlatban rávezet erre, feloldja a félelmeket stb.

2022. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
Aki felírta az altatót, azzal beszélj ezekről. Ahogy írod, hogy a gyógyszer fokozza a rémálmaidat és a szorongásodat, valószínűleg van más gyógyszer, ami nem okozna ilyet.
2022. dec. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!