Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mutathatok képeket a pszicholó...

Mutathatok képeket a pszichológusomnak a barátaimról/családról vagy az sérti a jogaikat?

Figyelt kérdés
Meg akarom mutatni, hogy lássa kik ők, mert ezzel kerekebb lenne az egész. Viszont elgondolkodtam azob, hogy ez mennyire sértené az ő jogaikat? Hiszen egy csomó mindent tud róluk a pszichológus az ő beleegyezésük nélkül, de ameddig anonim addig meg nem.
2022. dec. 14. 14:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg a pszichológust, hogy egyáltalán szüksége van-e erre...
2022. dec. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nekem van erre szükségem, h amikor beszélek róluk, akkor legyen elképzelése is.
2022. dec. 14. 15:07
 3/15 anonim ***** válasza:

2: hidd el, hogy ő kérné, ha szükséges lenne...

Az elmondásod alapján pontosan el tudja képzelni, nincs szüksége konkrét fényképekre. Nem szimpátia alapján dönt, vagy gondolkodik.

2022. dec. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, hanem a jogi része. Bár írtam volna a jog kategóriába.
2022. dec. 14. 15:26
 5/15 anonim ***** válasza:
Képet bárkinek megmutathatsz, csak nyilvánosságra nem hozhatod.
2022. dec. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én vittem egyszer fotót, nem valami pragmatikus módon, előre meghatározott céllal, hanem csak szerettem volna, ha látja a terapeutám. Megnézte, megköszönte, semmi következménye nem lett, semmilyen irányban. Valószínűleg sokmindent tud már a családtagjaidról, a fotó nem sokat bővítene ezen. Semmilyen jogot nem sértesz ezzel, ez a te terápiád. Ráádásul ez bőven a titoktartás alá esik.

Tulajdonképpen mi történhetne legrosszabb esetben?

2022. dec. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát pl. a pszichológus meglátja az illetőt a buszon, és már tudni fog egy csomó részletet az életéről, az ő beleegyezése nélkül. Ameddig nem tudja beazonosítani, hogy ki az, addig nem sérülnek a jogai. Fordított esetben én sem örülnék annak, ha egy ismeretlen tudna rólam dolgokat, anélkül, hogy én eldöntöttem-e volna. A terápián pedig legtöbbször nem szép történetekről beszélünk.
2022. dec. 14. 22:07
 8/15 anonim ***** válasza:
Ok, de hogy derülhetne ki az illető számára, hogy a pszichológus bármit is tud róla?
2022. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Itt a morálon van a hangsúly, nem azon, hogy kiderülne-e.
2022. dec. 14. 23:36
 10/15 anonim ***** válasza:

7. Ez már erős túlgondolás!

Szorongásos betegseg miatt jársz pszochológushoz?

2022. dec. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!