Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ez ellen?

Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és az a helyzet hogy 2 éve nagyon szorongtam, de nagyon brutális módon, nem tudtam emberek között lenni elkezdtem szédülni majdnem volt olyan is hogy majdnem pánikrohamom lett hirtelen az utcán vagy a ház előtt mert mennem kellett valahova.

anyumnak szóltam, mivel ő nevel egyedül de ebből az lett hogy milyen hatalmas nagy hülye vagyok meg hogy álljak le nyugodjak le és elmúlik majd kinövöm. Aztán elkezdtem vagdosni magam ami abba maradt pár hét után. Egyébként ötödik év végén új suliba mentem, mert költözés volt de ott se voltam híres az osztályba tipikusan az a csendes gyerek voltam, és basztattak hogy miért beszélek halkan miért félek meg ilyenek. Aztán abba a suliba az újba ugyanez ment sőt az ofőm utált is és majdnem megbuktatott pedig tudta hogy nagyon nehezen tanulok mindegy ez nem lényeges, a lényeg hogy nyolcadik év vége felé minden kezdett ilyen semmilyenné válni a szorongás nagyjából elmúlt(még mindig az az ofőm volt). De át engedett aztán itt kezdődött ez most nyolcadik vége. Aztán elkezdődött az lenni hogy a szorongás alatt mindent magamba tartottam nem hinném hogy ez baj lett volna mert erősnek éreztem magam, de ez után a nyári szünetbe nagyon magányos lettem mert semmi barátom nem volt, próbáltam barátkozni de én nagyon fura vagyok mindenki számára és ez mai napig van és ezt már el is fogadtam. De aztán azóta elkezdődött a kilencedik és ugyanez elsőnek azt hittem valami változik de ugyanaz a komolytalan osztálytársak, gyerekes emberek mintha az óvodába lennék, most eljutottam arra a szintre nem bírom már,mindent magamba tartok egy szót sem tudok elmondani senkinek úgy hogy ne szóljon be hogy én nem vagyok normális.Úgy érzem bele fogok őrülni ebbe a magányosságba. És ezzel az is tart hogy semmilyen életkedvem nincsen amit régen szerettem az már kevésbé köt le, lehet nincs értelme élnem mert én teljesen különálló vagyok mindenkitől.


Mit tegyek valaki tud segíteni?

Nagyon megköszönném mert nem fogom sokáig bírni.


előre is köszönöm aki segít és nem hülyeséget ír mert nem csak úgy le írtam ezt a regényt hanem már segítséget szeretnék!



2022. dec. 26. 00:27
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10-es Köszönöm amit írtál.

Őszintén megmondom most lehet hogy pár ember meg fog kövezni de hát ez van.De nem hiszek istenben töb okból is de ezt hanyagoljuk inkább és ateista vagyok.

Másik hogy valóban nem mindenkinek való ez a közösségi média mert csak elfajul a világnézete csak rossz irányba elviszi,de van előnye is nem is kevás.De köszönöm.

2022. dec. 26. 18:07
 12/13 anonim ***** válasza:
29%

Soha ne azt tedd, amit a tömeg diktál, hanem azt ami a helyes!

(Ez a kettő bizonyos esetben meg is egyezhet. - De sajnos nagyon-nagyon gyakran nem, és az idő múlásával ez a mai világban egyre rosszabb lesz)

Tudd, hogy ez a mai egy beteg világ! Torz értékrenddel és erkölcsi útmutatásokkal. Olyan mély szinten beivódott és beépült a mai világ lelkületébe és gondolkodásmódjába a sok szenny, hogy az ember ezt gyakran észre sem veszi, csak hosszabb idő elteltével. Az emberekbe gyermekkoruktól belenevelnek sok baromságot, olyat ami nem normális.

2022. dec. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Erre nem tudok mit mondani hanem csak azt hogy nagyon de nagyon igazad van.

A megfelelési kényszerek is ,sok minden van ami fontos az embereknek a mai világba amit máson látniuk kell de ha nem látnak már nekik sehogy sem jó az az ember.

2022. dec. 26. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!